Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Dodano: /

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Od października w przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbywały się integracyjne warsztaty muzyczne Zgrajmy się! Młodzież biorąca w nich udział uczyła się m.in. gry na instrumentach bębniarskich, poprawnej emisji głosu.

W ramach finału projektu, 29 grudnia w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Artykańskich oraz rodzinny koncert "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

W "Wojtusiowej izbie" to autorski pomysł muzyczno-wizualny. Do kilkunastu bajek Janiny Porazińskiej z tomiku „W Wojtusiowej Izbie”, napisana została muzyka, przez rzeszowianina Wojciech Króla, do której to z kolei stworzone zostały dekoracje. Aby wzbogacić muzycznie pomysł, Wojciech zaprosił do projektu perkusistę Bartosza Smagę, Amate Smagę na misach tybetańskich i aktorkę Teatru „Maska” Natalię Zduń. Po kilku próbach zostały stworzone aranżacje bajek. Całość projektu dopełnia Ela Kyc która odpowiedzialna jest za wizualną oprawę koncertów.

Program wydarzenia:

16:00 - 18:00 - Otwarte warsztaty muzyczno-wokalne oraz body percussion dla dzieci i młodzieży

18:00 - 19:00 - Występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz występ uczestników Zgrajmy się

19:00 - 20:00 - Wizualno-muzyczne widowisko "W Wojtusiowej Izbie"

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Znamy pełen line-up Re: Rzeszów Festival

Do ogłoszonych już wcześniej artystów sceny LIVE dołączają Baranovski i Szczyl, zamykając tym samym line-up sceny LIVE.

Aktualności

Before Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Na rynku zagra Władysław Wiater Quartet

W czwartek w Rzeszowie odbędzie się otwarta konferencja prasowa przed tegoroczną edycją Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Po konferencji wystapi Władysław Wiater Quartet.

Aktualności

Rodzinny Piknik i koncert na parkingu przy budynku Estrady Rzeszowskiej

Działający w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na bezpłatne wydarzenia. 1 lipca zaplanowano koncert i szereg atrakcji dla dzieci.

Aktualności

Maroko na rysunkach i akwarelach Alicji Nikiel. Nowa wystawa w Muzeum Etnograficznym

7 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy rysunków i akwareli Alicji Nikiel zatytułowanej „Maroko, szkice podróżne”. Ekspozycja dostępna będzie dla...

Aktualności

Ponad 30 bezpłatnych wydarzeń w Rzeszowie w ramach letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi

Inauguracja nastąpi już w piątek 1 lipca 2022 roku o godzinie 17:00 w Parku Papieskim podczas pierwszej odsłony Wakacyjnej Akademii Smyka.

Aktualności

Lipcowy harmonogram Poniedziałkowych Dyskusji Fotograficznych w RSF

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza w lipcu na kolejne spotkania z cyklu PDF (Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne) – otwarte spotkania dyskusyjne poświęcone fotografii.

Reklama