Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Gra miejska "Łukasiewicz". Poznaj biografię i osiągnięcia wynalazcy lampy naftowej

Dodano: /

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje grę miejską pn. „Łukasiewicz” dla młodzieży od 13. roku życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Ignacego Łukasiewicza.

Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi. - Postaraliśmy się jednak, aby solidna porcja wiedzy przekazana została w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy. Poszczególne zadania zlokalizowaliśmy w 11 punktach w okolicach Rynku. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłębiać życiorysu Ignacego Łukasiewicza – w zadaniach postawiliśmy na wiedzę ogólną, czytanie ze zrozumieniem i spostrzegawczość – informuje Natalia Szwedo, specjalista ds. promocji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Gra miejska „Łukasiewicz” odbędzie się 30 września o godz.10:00. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zarejestrować drużynę za pośrednictwem Karty Zgłoszenia, dostępnej na stronie www.wimbp.rzeszow.pl. Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy dostarczyć do siedziby Organizatora przy ul. Słowackiego 11, 35-060 Rzeszów lub wysłać na adres: gra@wimbp.rzeszow.pl do 26 września 2022 r. Zgłoszenia dokonuje lider Zespołu.  Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla pierwszych 5 zwycięskich Zespołów przewidziano nagrody w postaci kart podarunkowych do sklepu Empik.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Babski wieczór z komedią "Bilet do raju"

Przed seansem, w holu kina zaplanowane szereg atrakcji dla Pań.

Aktualności

W weekend mnóstwo atrakcji dla seniorów w Rzeszowie

Miejskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” przygotowały szereg atrakcji dla seniorów. Wydarzenia odbędą się 1 i 2 października.

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Ave Teatr powraca po wakacyjnej przerwie. W weekend dwa spektakle

W ten weekend w Instytucie Muzyki UR wystawione zostaną dwie sztuki: „Mąż mojej żony” oraz „Kobieta na zamówienie”.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Chiński smok i Strażak Sam w kinie Helios

Podczas wydarzenia najmłodsi mogą liczyć również na zwariowane zabawy i animacje.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty i wystawa w ramach projektu "Kurhanin ze Słociny"

Rzeszowski Dom Kultury realizuje projekt „Kurhanin ze Słociny” inspirowany postacią Stanisława Gliwy

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do festiwalu "O Laur Rzecha"

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15-16 listopada.

Reklama