Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

II edycja festiwalu filmowego „Północ-Południe” w dwóch rzeszowskich kinach

Dodano: 04.11.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

Projekcje filmowe, inspirujące dyskusje, oraz spotkania z twórcami i pasjonatami kina – tak zapowiada się druga edycja festiwalu Północ-Południe. Czterodniowe wydarzenie rozpocznie się w najbliższy czwartek, 7 listopada 2024 r.

Festiwalowe wydarzenia będą odbywały się w trzech podkarpackich miastach: w kinie Artkino w Krośnie, w kinie Wrzos w Stalowej Woli oraz w rzeszowskich kinach: Zorza i Kino za Rogiem Cafe. W bogatym programie znalazły się filmy krajów skandynawskich, bałtyckich oraz Europy południowo-wschodniej i Bałkanów.

„Wierzymy, że kino Polski i jej sąsiadów ma wiele do zaoferowania, a nasze wydarzenie to doskonała okazja, by odkryć niezwykłe historie, które często umykają mainstreamowym produkcjom. Zachęcamy do wspólnego przeżywania emocji, wzruszeń, śmiechu oraz refleksji” – piszą organizatorzy festiwalu.

Oprócz projekcji filmowych, program festiwalu obejmuje także inspirujące dyskusje i spotkania z twórcami oraz innymi pasjonatami kina.

Już 7 listopada o godz. 19:30 odbędzie się pokaz filmu Idź pod prąd! (fab. Polska, 97') połączony ze spotkaniem z Eugeniuszem „Siczką” Olejarczykiem kompozytorem oraz autorem tekstów i liderem punkowej grupy KSU , a także aktorem Ignacym Lissem, i dziennikarzem Jerzym Szlachtą.

W ostatnim dniu wydarzenia 10 listopada po projekcji filmu Simona Kossak (fab. Polska, 100') odbędzie się spotkanie z Anną Kamińską autorką książki „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (na ten film obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w kasie Kina Zorza od 28.10.2024)

Festiwal „Północ-Poludnie” to również prezentacje filmów animowanych i dokumentalnych.


Zobaczcie, jak przedstawia się program Festiwalu w rzeszowskich kinach:

KINO ZORZA

czwartek, 7 listopada

17:00 Smak wolności (fab. Ukraina, 117')

19:30 Otwarcie wydarzenia „Północ-Południe - Spotkania Filmowe” (II edycja)

Idź pod prąd! (fab. Polska, 97') + spotkanie z Eugeniuszem „Siczką” Olejarczykiem, a także aktorem Ignacym Lissem, reżyserem

piątek, 8 listopada

17:00
Pieśń ziemi (dok. Norwegia, 90')

19:00
Otwarcie wystawy plakatów filmowych Patrycji Longawy w holu Kina Zorza

20:00
Powoli (fab. Litwa/Szwecja/Hiszpania, 108')

sobota, 9 listopada

17:00
Be Hippie - Made in Poland (dok. Niemcy, 104') + spotkanie z autorami filmu Ronaldem Urbańczykiem i Tomaszem Kucharskim.

20:00
Wytłumaczenie wszystkiego (fab. Węgry, 122')

niedziela, 10 listopada

17:00
Inwalida (fab. Słowacja, 108')

19:00

Simona Kossak (fab. Polska, 100') – zamknięty pokaz przedpremierowy + spotkanie z Anną Kamińską autorką książki „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”

Wstęp za zaproszeniami

Zakończenie „Północ-Południe - Spotkania Filmowe”


KINO ZA ROGIEM CAFE

9 listopada, sobota:

13:00 Obrazami pokazana – kreatywna podróż po animowanym świecie (blok I dla widza dorosłego, 71’)
15:00 Filmy animowane studentów, absolwentów i wykładowców WSIiZ oraz spotkanie z autorami.

10 listopada, niedziela

12:30 Obrazami pokazana – kreatywna podróż po animowanym świecie (blok dla młodego widza 11+, 53’)
14:00 Obrazami pokazana – kreatywna podróż po animowanym świecie (blok II dla widza dorosłego, 73’)



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Nabór do tanecznej grupy reprezentacyjnej ArtDance Junior

Nabór do zespołu odbędzie się we wtorek 22 listopada 2022 roku o godzinie 18:30 w RDK filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a. Zajęcia przewidziane są dla młodzieży w wieku 12 – 14...

Aktualności

Koncert poświęcony Wandzie Rutkiewicz

Bilety na to wydarzenie można zakupić ze zniżką w ramach akcji „Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny”.

Aktualności

Regionalna premiera filmu "Śubuk" z udziałem twórców w Rzeszowie

Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2022 r. o godz. 19:00 w Kinie Zorza.

Aktualności

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. Spotkania autorskie, blisko 50 wydawnictw [PROGRAM]

W piątek rozpocznie się dwudniowe święto tych, którzy książki piszą, wydają i czytają. Do Rzeszowa przyjadą mistrzowie słowa pisanego i mówionego, laureaci wielu prestiżowych nagród.

Aktualności

Piłkarski poranek dla dzieci w kinie Helios. Na ekranie Strażak Sam

Zbliża się kolejny, niedzielny filmowy poranek pełen atrakcji dla najmłodszych widzów w kinie Helios. Motywem przewodnim będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Aktualności

Festiwal Watch Docs po raz piętnasty zawita do Rzeszowa

Kilkadziesiąt projekcji filmów dokumentalnych dotyczących problemu uchodźców, zmian klimatu, demokracji, wolności i praw człowieka tak zapowiada się tegoroczny Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Aktualności

W weekend w Zorzy święto kina polskiego i europejskiego

Bilety na seanse w ramach tych dwóch inicjatyw będą w wyjątkowo niskich cenach.

Reklama