Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Impreza z okazji 10-lecia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

Dodano: 13.06.2023 r. / ws

Estrada Rzeszowska oraz Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na wspólne świętowanie 10-lecia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w dniach 19-22 czerwca.

Rzeszowski Inkubator Kultury zainicjowany w ramach Wschodu Kultury, w czerwcu 2013 roku, to długofalowy projekt realizowany w murach Estrady Rzeszowskiej. Od grudnia 2013 roku Inkubator jest działem organizacyjnym w Estradzie Rzeszowskiej. Organizuje jednorazowe wydarzenia oraz prowadzi cykliczne projekty takie jak  Akademia Wolontariatu, Letni Ogródek Kulturalny, program grantowy DziałajMY, Punkt  Adopcji Roślin, RIKCafe czy Pierwsza oraz Wirtualna Galeria.

Z okazji 10 urodzin Rzeszowski Inkubator Kultury przygotował szereg wydarzeń i atrakcji, które dziać się będą w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul.Jagiellońska 24) oraz w przestrzeni Letniego Ogródka Kulturalnego (plac przy budynku Estrady Rzeszowskiej). Zaplanowano warsztaty z podstaw haftu współczesnego, warsztaty graficzne-linoryt, spotkanie autorskie z p. Mileną Tejkowską wokół publikacji weRstchnienia, a także wystawę  kolaży pt. „Zbliżenia” i turniej gier planszowych z Rzeszów na planszy.

Dodatkowo organizatorzy zapraszają do strefy chillout, RIKCafe, na społeczną lemoniadę oraz do Punktu Adopcji Roślin. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Październik w DKF Klaps z przedpremierą filmu "Pasażerowie nocy" [REPERTUAR]

Pięć filmów znalazło się w październikowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

Aktualności

Babski wieczór z komedią "Bilet do raju"

Przed seansem, w holu kina zaplanowane szereg atrakcji dla Pań.

Aktualności

W weekend mnóstwo atrakcji dla seniorów w Rzeszowie

Miejskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” przygotowały szereg atrakcji dla seniorów. Wydarzenia odbędą się 1 i 2 października.

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Ave Teatr powraca po wakacyjnej przerwie. W weekend dwa spektakle

W ten weekend w Instytucie Muzyki UR wystawione zostaną dwie sztuki: „Mąż mojej żony” oraz „Kobieta na zamówienie”.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Chiński smok i Strażak Sam w kinie Helios

Podczas wydarzenia najmłodsi mogą liczyć również na zwariowane zabawy i animacje.

Aktualności

Gra miejska "Łukasiewicz". Poznaj biografię i osiągnięcia wynalazcy lampy naftowej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje grę miejską pn. „Łukasiewicz” dla młodzieży od 13. roku życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Ignacego Łukasiewicza.

Reklama