Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Kino Zorza czynne od 6 czerwca. Helios i Multikino na razie zamknięte

Dodano: 01.06.2020 r. / ViC

Kino Zorza wraca do gry. Od 6 czerwca ruszają projekcje filmowe w obydwu salach kinowych oraz seanse kina letniego w ogródku. W repertuarze, aż cztery seanse przedpremierowe. Helios i Multikino zostaną otwarte w późniejszym terminie.

Kino Zorza przygotowuje się do ponownego przyjęcia widzów. „Dezynfekowane są wszystkie fotele oraz pomieszczenia. Chcemy być dobrze przygotowani na powrót Widzów. „ – informuje Katarzyna Kazanecka z kina Zorza.

W związku z pandemią koronawirusa, kino wprowadziło szereg działań, w oparciu o wytyczne sanitarne, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa widzom oraz pracownikom. Warto dodać, że są to na razie wstępne informacje, a obostrzeń z pewnością będzi więcej. Kino nadal czeka na konkretne zalecenia. 

Zorza udostępni widzom płyny dezynfekujące przy wejściu do placówki oraz na sale kinowe. Widzowie będą mieli obowiązek noszenia maseczek na terenie kina.  Po każdym seansie filmowym, fotele będą dezynfekowane, a sala odpowiednio przygotowywana dla kolejnych widzów.

Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi, widownia może być zapełniona do 50%. W związku z tym, w dużej sali kina Zorza dostępnych będzie 259 miejsc, natomiast w małej 22 miejsca. W ogródku letnim, w weekendy będą odbywać się seanse filmowe dostępne dla 10 osób.

W nowym repertuarze kina znalazły się aż cztery seanse przedpremierowe: Nasz Czas, Babyteeth, Eastern oraz #Tuiteraz. Ponadto na małej sali widzowie będą mogli obejrzeć „Najświętsze serce”, a w ramach weekendowego kina letniego w ogródku film „Tajemnice Silver Lake”. Kino nie wyklucza, że w repertuarze mogą nastapić zmiany.

Cena biletów:

- duża sala (15 zł - normalny, 14 zł - ulgowy)

- mała sala (14 zł - normalny, 13 zł - ulgowy)

- kino letnie 10 zł

Pozostałe rzeszowskie kina – Helios oraz Multikino - na razie pozostaną zamknięte.

„Tęsknimy za Wami tak samo, jak Wy tęsknicie za kinem. Jednak ze względu na to, że stawiamy na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo Wasze oraz pracowników, zdecydowaliśmy, że otworzymy nasze multipleksy w późniejszym terminie. Czekamy na szczegółowe wytyczne sanitarne i obiecujemy, że odpowiednio przygotujemy kina na Wasz powrót.” – głosi komunikat opublikowany na stronie www.helios.pl

W podobnym tonie do otwarcia swojej sieci kin odnosi się Multikino „Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz Wasz, kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie.” - czytamy w komunikacie na stronie kina.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Najlepsze ilustracje dla dzieci z całego świata. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Okręgowym

Od 8 kwietnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie będzie można zobaczyć prace nagrodzone podczas Biennale Ilustracji Bratysława 2025 – jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych ilustracji książkowej dla dzieci.

Aktualności

Modelki na Rzeszowskich KultURaliach

„Jeden z najszybciej rosnących zespołów na polskiej scenie muzycznej. Od 2023 roku ich utwory zdobyły już setki milionów wyświetleń w serwisach streamingowych, a refreny błyskawicznie trafiają na playlisty i do social mediów”...

Aktualności

Kultowy „Żywot Briana” wraca na wielki ekran. Seanse w Zorzy w kwietniu i w maju

W kwietniu w maju Kino Zorza organizuje cztery seanse specjalne, podczas których będzie można zobaczyć na wielkim ekranie kultowy film „Żywot Briana” według Monty Pythona w zremasterowanej wersji. Bilety są już w...

Aktualności

Symfonia „Apokaliptyczna” Brucknera zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

Już w najbliższy piątek, 27 marca 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą czeskiego dyrygenta Jiřího Petrdlíka wykona monumentalne dzieło Antona Brucknera – VIII Symfonię c-moll „Apokaliptyczną"

Aktualności

Ponad 420 tys. zł dla RDK na zwiększenie dostępności oferty

Dzięki pozyskanym przez Rzeszowski Dom Kultury środkom o łącznej wysokości 423 tysięcy złotych wprowadzone zostaną rozwiązania ułatwiające korzystanie z kultury w Rzeszowie osobom o różnych potrzebach – nie tylko osobom z niepełnosprawnościami,...

Aktualności

„Piosenka w Meloniku”. Ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Galowy, gwiazdą Igor Herbut

Do sprzedaży trafiły bilety na Koncert Galowy tegorocznej edycji festiwalu „Piosenka w Meloniku” organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Igor Herbut. Przewodniczącym jury jest Robert Janowski.

Aktualności

Tradycyjne pisanki wielkanocne na wystawie WDK. Jeśli Ci się spodobają, możesz je kupić

Do 28 marca 2026 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie można podziwiać Wystawę Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Ekspozycja prezentuje pisanki z regionu, wykonane tradycyjnymi metodami. Ostatniego dnia wystawy, podczas finisażu ich...

Aktualności

Ulubiony pianista rzeszowskiej publiczności Grzegorz Niemczuk wraca do Rzeszowa już 22 kwietnia. Tym razem zagra na fortepianie Fazioli!

Filharmonia Podkarpacka już 22.04 ponownie stanie się sceną wydarzenia, na które melomani czekają z niecierpliwością. Do Rzeszowa powraca Grzegorz Niemczuk – pianista światowego formatu i artysta, którego publiczność darzy tu szczególną sympatią....

Reklama