Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”

Dodano: /

Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” / fot. Piotr Tondera, Magdalena i Dariusz Jareccy
Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” / fot. Piotr Tondera, Magdalena i Dariusz Jareccy

Działający w Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” obchodzi w tym roku 25 lecie działalności artystycznej. Z tej okazji już 26 kwietnia odbędzie się wielki koncert jubileuszowy.

Zespół „Rzeszowianka” powstał w 2000 r. w wyniku współpracy Centrum Młodzieży i Szkoły Podstawowej nr 28, w ramach edukacji artystycznej tej szkoły.

W Zespole tańczy i śpiewa 150 dzieci podzielonych na 5 grup tanecznych w wieku od 6 do 15 lat oraz grupę wokalną.

W repertuarze zespołu znajdują się tańce regionalne: rzeszowskie, lubelskie, śląskie, łowickie, beskidzkie i żywieckie oraz tańce narodowe: polonez, krakowiak, oberek i kujawiak a także bogaty repertuar wokalny (w tym program świąteczny – kolędy i pastorałki).

Zespół „Rzeszowianka ” wielokrotnie brał udział w konkursach i przeglądach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Uczestniczył również w wielu wyjazdach zagranicznych biorąc udział w festiwalach m.in. w Bułgarii, we Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Macedonii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji.

Kierownikiem i choreografem zespołu jest Anna Wawrzynowska. Z zespołem współpracuje również Iwona Josse-Jakubiec (wokal, taniec). Muzykę dla zespołu komponuje i aranżuje Adrian Łazarczyk.

26 kwietnia 2025 roku o godzinie 18:00 w sali V1 Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej zespołu. Podczas wydarzenia zaprezentują się aktualne grupy taneczne i wokalne oraz absolwenci ”Rzeszowianki”.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek przyjedzie do Rzeszowa z najnowszym programem

Już 26 lutego w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się bestseller na polskiej scenie muzycznej - koncert pierwszej na świecie Orkiestry Księżniczek z najnowszym programem pt. "Lata 20., Lata 30. - Koncert...

Aktualności

Nowy, koncertowy singiel formacji Skubisz Lemańczyk Cooperation

W sieci zadebiutował drugi singiel promujący płytę formacji Skubisz Lemańczyk Cooperation „Stories about life and love”. To koncertowa wersja utworu „Prawda” dostępna w serwisach stramingowych oraz w postaci koncertowego video.

Aktualności

Rzeszowskie Piwnice świętują 1. urodziny. Przygotowano moc atrakcji

Minął rok od kiedy Rzeszowskie Piwnice otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających, w nowej, multimedialnej formie. Z tej okazji 13 stycznia odbędą się wyjątkowe, pełne atrakcji. W programie, m.in. warsztaty muzyczne, bezpłatne pokazy...

Aktualności

DKF Klaps. Styczniowe spotkania z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe zaplanowano na styczeń w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Klaps. Już 9 stycznia miłośnicy dobrego kina będą mieli okazję obejrzeć przedpremierowo film „Godland” – przebój festiwalu w Cannes.

Aktualności

Wspólne kolędowanie z zespołem Karczmarze w bibliotece

Wydarzenie odbędzie się 9 stycznia o godz.18:00 w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33a.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci w kinie Helios. Strażak Sam i warsztaty cyrkowe

Pierwsze w tym roku spotkanie dla najmłodszych kinomanów w ramach cyklu Filmowe Poranki dla Dzieci odbędzie się już w najbliższą niedzielę w kinie Helios.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Ruszył nabór pomysłów

Estrada Rzeszowska rozpoczęła nabór pomysłów na wydarzenia towarzyszące koncertowi głównemu w ramach tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury. Zainteresowane firmy, organizacje, stowarzyszenia i artyści mogą zgłaszać wnioski do końca stycznia.

Aktualności

Kult akustycznie w G2A Arenie

W lutym przyszłego roku, formacja Kazika Staszewskiego zagra w Rzeszowie akustyczny koncert w ramach trasy „Kult Akustik”. Wydarzenie odbędzie się w G2A Arena. Ruszyła sprzedaż biletów.

Reklama