Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Koncert Pauliny Mazepy rozpocznie kolejny rok z jazzem w WDK

Dodano: 21.01.2022 r. / ViC

27 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury wystąpi pochodząca z Lubaczowa Paulina Mazepa. Będzie to pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”.

Historia czwarkotwych koncertów jazzowych w WDK rozpoczęła się w 1994 roku. Do 2004 WDK placówka organizowała te koncerty pod nazwą„Czwartkki Jazzowe”. W ciągu dziesięciu lat na rzeszowskiej scenie zaprezentowali się najlepsi polscy i zagraniczni jazzmani np. Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Ścierański, Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Tomasz Stańko, Vitold Rek.

Po przerwie cykl powrócił w 2015 r. pod nazwą „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”.  Koncerty te mają swoich wiernych odbiorców i przyczyniają się do popularyzacji jazzu w Rzeszowie. Mają też na celu promocję młodych muzyków pochodzących w Podkarpacia.

Pierwszy koncert w tym roku odbędzie się 27 stycznia o godzinie 19:00 w Sali widowiskowej WDK w Rzeszowie. Wystąpi pochodząca z Lubaczowa Paulina Mazepa.

Od 25 stycznia, w kasie WDK dostępne będą bilety na to wydarzenie. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Uroczysta premiera filmu "IO" Jerzego Skolimowskiego z udziałem twórców

Najnowsze dzieło Jerzego Skolimowskiego jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

Aktualności

Magdalena Grzebałkowska gościem ostatniego spotkania w ramach Letnich Ogrodów Literackich

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 11 września o godz. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich.

Aktualności

Finał Senioraliów Rzeszowskich na Bulwarach. Sporo atrakcji i koncert Stefano Terrazzino

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 10 września 2022 r.

Aktualności

Oto pełny program Rzeszów Breakout Days 2022. Bilety już w sprzedaży

Festiwal odbędzie się w dniach 15 - 17 września 2022 r.

Aktualności

Wystawa i wieczór autorski z Tomaszem Tomaszewskim zainauguruje IV Rzeszowski Weekend Fotografii

9 września w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wystawa fotografii pn. „Świat jest tam, gdzie się zatrzymałeś” oraz wieczór autorski z Tomaszem Tomaszewskim. Wydarzenie zainauguruje IV Rzeszowski Weekend Fotografii. Początek o...

Reklama