24 maja 2025 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się koncertowa premiera drugiej płyty formacji Late Night Poems zatytułowanej „Rise & Bloom”.
Late Night Poems, to bardziej poetycka odsłona działań Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, stanowiąca hybrydę akustycznego jazzu ze spoken word w formule „jazz & poetry”. Drugi album, „Rise & Bloom” z autorską muzyką Piotra Lemańczyka, Michała Szkila, Marka Konarskiego i Dawida Fortuny i tekstami Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, to muzyka i słowo zespolone ze sobą i zagrane razem w jednym energetycznym obiegu w gościnnych progach legendarnego „Jazz Clubu Pod Filarami”. Wolność wspólnej kreacji w duchu muzycznej filozofii Wanye`a Shortera spotyka się tu z indywidualnym, dojrzałym językiem każdego z instrumentalistów i słowami, w których szczerość i emocje biorą górę nad cyzelowaniem i kalkulacją. Po dobrze przyjętej w kraju i za granicą płycie „Ostatni Dzień Lata” (U Know Me Records), zespół powraca z materiałem nagranym w formule, która nie ma odpowiedników na rodzimej scenie muzycznej.
Koncertowa premiera nowego albumu LNP odbędzie się 24 maja 2025 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 40 zł można zakupić stacjonarnie w kasie MDK oraz online - https://biletyna.pl/koncert/Late-Night-Poems/Lancut
Na łańcucki koncert, zespół tworzony przez topowych muzyków polskiej sceny jazzowej przywiezie ze sobą wyjątkowe winylowe wydawnictwo ukazujące się nakładem prestiżowego labelu U Jazz Me. W piątkowy wieczór w Łańcucie publiczność będzie świadkiem wyjątkowego połączenia akustycznego jazzu w różnych odcieniach ze słowem w formule spoken word.
Late Night Poems wystąpią w składzie:
Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – spoken word
Michał Szkil – fortepian
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Marek Konarski – saksofony
Dawid Fortuna – perkusja
Dodatkowo, 15 maja o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się pierwsze z cyklu "Retrospekcje" spotkanie z człowiekiem kultury - Janem Grabowskim, znanym w regionie entuzjastą i propagatorem muzyki jazzowej, założycielem Stowarzyszenia „Jazz Centrum – Łańcut”. Laureat statuetki Animator Kultury 2016 oraz organizator wielu koncertów jazzowych z udziałem światowej sławy muzyków, opowie o blaskach ale i trudnościach związanych z organizacją tego typu wydarzeń. Spotkanie zatytułowane „Cały ten łańcucki jazz” przybliży nam historię łańcuckiego jazzu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz