Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Koncertowa premiera nowej płyty Late Night Poems w Łańcucie

Dodano: /

Late Night Poems / Materiały prasowe
Late Night Poems / Materiały prasowe

24 maja 2025 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się koncertowa premiera drugiej płyty formacji Late Night Poems zatytułowanej „Rise & Bloom”.

Late Night Poems, to bardziej poetycka odsłona działań Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, stanowiąca hybrydę akustycznego jazzu ze spoken word w formule „jazz & poetry”. Drugi album, „Rise & Bloom” z autorską muzyką Piotra Lemańczyka, Michała Szkila, Marka Konarskiego i Dawida Fortuny i tekstami Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, to muzyka i słowo zespolone ze sobą i zagrane razem w jednym energetycznym obiegu w gościnnych progach legendarnego „Jazz Clubu Pod Filarami”. Wolność wspólnej kreacji w duchu muzycznej filozofii Wanye`a Shortera spotyka się tu z indywidualnym, dojrzałym językiem każdego z instrumentalistów i słowami, w których szczerość i emocje biorą górę nad cyzelowaniem i kalkulacją. Po dobrze przyjętej w kraju i za granicą płycie „Ostatni Dzień Lata” (U Know Me Records), zespół powraca z materiałem nagranym w formule, która nie ma odpowiedników na rodzimej scenie muzycznej.


Koncertowa premiera nowego albumu LNP odbędzie się 24 maja 2025 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 40 zł można zakupić stacjonarnie w kasie MDK oraz online - https://biletyna.pl/koncert/Late-Night-Poems/Lancut

Na łańcucki koncert, zespół tworzony przez topowych muzyków polskiej sceny jazzowej przywiezie ze sobą wyjątkowe winylowe wydawnictwo ukazujące się nakładem prestiżowego labelu U Jazz Me. W piątkowy wieczór w Łańcucie publiczność będzie świadkiem wyjątkowego połączenia akustycznego jazzu w różnych odcieniach ze słowem w formule spoken word.

Late Night Poems wystąpią w składzie:

Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – spoken word
Michał Szkil – fortepian
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Marek Konarski – saksofony
Dawid Fortuna – perkusja

Dodatkowo, 15 maja o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się pierwsze z cyklu "Retrospekcje" spotkanie z człowiekiem kultury - Janem Grabowskim, znanym w regionie entuzjastą i propagatorem muzyki jazzowej, założycielem Stowarzyszenia „Jazz Centrum – Łańcut”. Laureat statuetki Animator Kultury 2016 oraz organizator wielu koncertów jazzowych z udziałem światowej sławy muzyków, opowie o blaskach ale i trudnościach związanych z organizacją tego typu wydarzeń. Spotkanie zatytułowane „Cały ten łańcucki jazz” przybliży nam historię łańcuckiego jazzu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Taniec pod gołym niebem. Potańcówka Miejska na rzeszowskich Bulwarach

Seniorzy do tańca! Zbliża się kolejna Potańcówka Miejska pod gołym niebem. Uczestnicy po raz kolejny zyskają możliwość wspólnej zabawy przy dźwiękach znanych przebojów muzyki rozrywkowej i biesiadnej

Aktualności

Fotograficzna podróż po Polsce. Wystawa Mirosława Raka w Galerii Nierzeczywistej

„Fotografia ojczysta wiek XXI” to fotograficzna podróż Mirosława Raka po Polsce – zarówno w miejsca dobrze znane i tłumnie odwiedzane przez turystów, jak i te położone z dala od popularnych szlaków, a...

Aktualności

„Śmierć na gruszy” – widowiskowy spektakl Teatru Przedmieście w plenerze

W sobotę, 26 lipca o godz. 20.00, na placu przed siedzibą Teatru Przedmieście będzie można zobaczyć widowiskowy spektakl plenerowy zatytułowany "Śmierć na gruszy”.

Aktualności

Tomasz Jachimek gościem Letnich Ogrodów Literackich

Tomasz Jachimek, artysta kabaretowy, stand-uper i konferansjer będzie gościem najbliższego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Wielka impreza taneczna w samym sercu Rzeszowa! Kilka rodzajów muzyki

W pierwszą sobotę sierpnia Skwer Kultury na rzeszowskim Rynku zamieni się w wielki parkiet taneczny. Odbędzie się tam Silent Disco z trzema kanałami do wyboru. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Aktualności

Piknik Amerykański na rzeszowskich bulwarach. Kowboje, Chuck Norris i Alabama Band

Już po raz trzeci w stolicy Podkarpacia odbędzie się Piknik Amerykański. Podczas imprezy na przybyłych czekać będzie sporo atrakcji inspirowanych kulturą Stanów Zjednoczonych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Aktualności

Rockowa Noc 2025. Przegląd zespołów i cztery wyjątkowe koncerty na Lisiej Górze za free

Już po raz 20. w stolicy Podkarpacia odbędzie się Rockowa Noc. W programie: przegląd młodych zespołów oraz cztery koncerty. Co ważne, w tym roku impreza jest bezpłatna!

Reklama