Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: 28.07.2023 r. / ws

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z ponad stuletnich tradycji rodzinnych w tym zawodzie. Jej prababcia i pradziadek – Leopoldyna i Edward Janusz prowadzili od 1886 roku swój zakład fotograficzny w Rzeszowie. Fotografkami w rodzinnym zakładzie były również babcia Pani Elżbiety oraz jej mama, było więc oczywiste, że ona również pójdzie w ich ślady.

Na wystawie prezentowanej w Rzeszowskich Piwnicach będzie można zobaczyć fotografie będące zapisem końskiego życia i ich świata. Uwiecznione momenty codziennego dnia imponują znajomością końskiej natury, a przede wszystkim warsztatem. Jej prace cechuje wnikliwa obserwacja koni i wiedza o ich zwyczajach.

Wernisaż i spotkanie z autorką Elżbietą Kaliszewską odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 1.08.2023 o godzinie 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 13.08.2023 r.

Elżbieta Kaliszewska – miłośniczka koni i jeździectwa, z wykształcenia biolog, absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, doktor nauk technicznych, fotografik, zasłużony działacz kultury. Członkini dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików  i Twórców Audiowizualnych i współzałożycielem światowego Stowarzyszenia Artystów Fotografików  i Twórców Audiowizualnych. Zdjęcia jej autorstwa publikowane były w wydawnictwach albumowych, książkach, kalendarzach oraz krajowych i zagranicznych czasopismach związanych z jeździectwem i hodowlą koni. Na swoim koncie ma udział i trofea w międzynarodowych konkursach min. Złoty medal na 61. Międzynarodowym Salonie Fotografii w Tokio, kilkanaście wystaw autorskich w kraju i zbiorowych za granicą.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ostatni weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku [3-6.01.2025]

Jeżeli chcecie jeszcze poczuć świąteczną atmosferę w sercu Rzeszowa, zaplanujcie wypad na rzeszowski Rynek w ten weekend. Będą to ostatnie dni funkcjonowania Świątecznego Miasteczka i towarzyszącego mu Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Aktualności

„Jaco – Opowieść o Zbigniewie Jakubku” – dokument Huberta Gotkowskiego i Bartłomieja Skubisza do obejrzenia w sieci

Hubert Gotkowski i Bartłomiej Skubisz nakręcili film dokumentalny opowiadający o życiu i twórczości wirtuoza instrumentów klawiszowych, kompozytora, aranżera i pedagoga – Zbigniewa Jakubka. Obraz można już obejrzeć w sieci.

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku. Wielka impreza taneczna w sercu miasta

Zamiast koncertów, wielka impreza plenerowa z DJ-em – tak będzie wyglądał Sylwester na rzeszowskim Rynku

Aktualności

DKF KLAPS. Styczeń z dobrym kinem w Wojewódzkim Domu Kultury

„Crossing”, „To nie mój film” oraz „Drzewa milczą” – to filmy, które znalazły się w styczniowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend w Świątecznym Miasteczku [27 – 29 grudnia]

Karaoke przy studni, świąteczna dyskoteka, występy wokalne, przegląd chórów, kino plenerowe oraz stałe atrakcje, takie jak koło młyńskie i karuzela wenecka – tak będzie wyglądał najbliższy weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim...

Aktualności

„Wiedeński bal” – podwójny koncert sylwestrowy w Filharmonii Podkarpackiej

Muzyka Straussa wypełni salę Filharmonii Podkarpackiej w ostatni wieczór symfoniczny w tym roku. Sylwestrowy koncert odbędzie się 31 grudnia o godz. 18:00. Koncert zostanie powtórzony 1 stycznia, również o godz. 18:00. Orkiestrę...

Aktualności

EABS zgra materiał z nowej płyty w Rzeszowskich Piwnicach

23 stycznia 2025 roku w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie wyjątkowy koncert wrocławskiego zespołu EABS. Jeden z najważniejszych polskich kolektywów jazzowych ostatnich lat zaprezentuje materiał z najnowszej płyty "Reflections of Purple Sun".

Aktualności

Rzeszowski Dom Kultury nagrał teledysk do świątecznego utworu. Premiera 20 grudnia

20 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się premiera teledysku do utworu „Piosenka na święta”, który powstał dzięki współpracy uczestników zajęć, instruktorów oraz pracowników Rzeszowskiego Domu Kultury.

Reklama