Rzeszów - Piątek, 12.12.2025
Reklama

"Mały Pingwin Pik-Pok..." - nowa wystawa czasowa w Muzeum Dobranocek

Dodano: 03.12.2025 r. / Redakcja

9 grudnia 2025 r. o godz. 11:00 w rzeszowskim Muzeum Dobranocek odbędzie się wernisaż nowej wystawy czasowej zatytułowanej „Mały Pingwin Pik-Pok z Wyspy Śniegowych Burz”.

„Mały Pingwin Pik-Pok’’ to polski lalkowy serial animowany wyprodukowany w Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for w Łodzi w latach 1989-1992. Licząca 26 odcinków animacja powstała na podstawie książki Adama Bahdaja. Kierownikiem artystycznym oraz autorem projektów graficznych i dekoracji był Tadeusz Wilkosz. Za reżyserię odpowiadali: Eugeniusz Ignaciuk, Jadwiga Kudrzycka, Krzysztof Brzozowski, Krystyna Kulczycka, Tadeusz Wilkosz, Dariusz Zawilski oraz Wojciech Gierłowski. Narratorką, która również udzieliła głosu bohaterom była Joanna Stasiewicz, a muzykę skomponował Piotr Hertel.

Serial opowiada o pingwinie Pik-Poku, który pragnie zostać wielkim podróżnikiem oraz zobaczyć kraj, w którym pachną fiołki i śpiewają słowiki. W poszukiwaniu przygód opuszcza Wyspę Śniegowych Burz. Podstępem dostaje się na pokład samolotu i trafia do Warszawy.

W serialu poznajemy różne postaci: przyjaznego pilota i jego córkę Kasię, leniwego rybaka oraz chciwą sprzedawczynię lodów, polarnika i małego Eskimosa. Występują też różne postaci zwierzęce: zapominalska kaczka Kwi-Kwe, próżna foka Agata, psotny pingwin Nicpoń, zazdrosna małpa i zabiegany ptak kiwi.

Na wystawie, która będzie prezentowana od 9 grudnia w rzeszowskim Muzeum Dobranocek, będzie można zobaczyć oryginalne lalki filmowe, projekty postaci, projekty scenografii i wydawnictwa z kolekcji Muzeum Dobranocek w Rzeszowie oraz eksponaty użyczone ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi, które były wykorzystywane podczas realizacji serialu animowanego „Mały Pingwin Pik-Pok”.

Wystawę będzie można oglądać do 4 maja 2026 roku.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Optymistyczne filmy w WDK. W czwartek rusza festiwal Happy End [PROGRAM]

W programie znalazło się 31 filmów oraz wirtualny wernisaż prac Szczepana Sadurskiego.

Aktualności

Noc Księgarń w księgarni Nova. Piraci i wizyta Kici Koci

Piracka przygoda, budowanie tratwy, poszukiwanie skarbu i wizyta Kici Koci - to atrakcje, jakie przygotowała dla najmłodszych czytelników rzeszowska księgarnia Nova w ramach wydarzenia „Noc Księgarń 2022”.

Aktualności

Zwiedzanie Łaźni Rzymskich w zamku w Łańcucie za symboliczną złotówkę

Zwiedzanie odbędzie się w najbliższy weekend w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Aktualności

Daria Zawiałow w Rzeszowie. Ostatni koncert przed dłuższą przerwą

Rzeszów będzie ostatnim miastem na pożegnalnej trasie Darii Zawiałow. Artystka planuje roczną przerwę. Trasa “METROPOLIS… wojen nie będzie” obejmie łącznie 12 polskich miast.

Aktualności

Październik w DKF Klaps z przedpremierą filmu "Pasażerowie nocy" [REPERTUAR]

Pięć filmów znalazło się w październikowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

Aktualności

Babski wieczór z komedią "Bilet do raju"

Przed seansem, w holu kina zaplanowane szereg atrakcji dla Pań.

Aktualności

W weekend mnóstwo atrakcji dla seniorów w Rzeszowie

Miejskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” przygotowały szereg atrakcji dla seniorów. Wydarzenia odbędą się 1 i 2 października.

Reklama