Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

"Modlitwy zwierząt" - nowy pokaz Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Premiera 5 grudnia

Dodano: /

5 grudnia o godz. 19:00 w Szajna Galerii rzeszowskiego Teatru odbędzie się premiera nowego pokazu warsztatowego uczestników Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Pokaz warsztatowy pt. „Modlitwy zwierząt” stworzyła młodzież, która pracowała pod kierunkiem aktorki Barbary Napieraj.

MODLITWY ZWIERZĄT

Czym zwierzęta różnią się od ludzi? Rodzą się, żyją, umierają – jak my. W modlitwach mówią o swoich aspiracjach, kompleksach, małych pragnieniach. Afirmują świat, który je otacza, chociaż ten świat nie odpłaca się im tym samym.

A jednak ludzie różnią się od swoich młodszych braci. Stojąc na szczycie hierarchii zwierzęcej, człowiek zabija ptactwo, zwierzynę leśną, małe organizmy niezbędne w przyrodzie.

Nie robi tego z głodu, ale często dla własnej korzyści i perwersyjnej przyjemności.

Posługując się słowami ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny, układamy na scenie kolaż, potrząsamy zielonym kalejdoskopem.

„Czyńcie sobie ziemię poddaną” – to zdanie zrobiło furorę wśród myśliwych, rzeźników, kłusowników. A może to złe tłumaczenie? Może dobry Bóg powiedział „Czyńcie sobie ziemię przyjazną”?

 

Wydarzenie organizowane jest w ramch programu Przestrzenie Sztuki, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego rzez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Barbara Napieraj

Dekoracje: Weronika Krupa

Występują: Aleksandra Bałda, Milenia Cichoń, Dominika Cynkarz, Agata Dral, Karol Ficek, Cezary Krata, Mieszko Kozaczuk, Miłosz Pelc, Bartosz Rułka, Miłosz Szwed

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Aktualności

Noc sylwestrowa w Filharmonii. Mariusz Smolij i Karolina Leszko zapraszają do tańca

Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas koncertu sylwestrowego. Towarzyszyć mu będzie Karolina Leszko, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Aktualności

Wigilia miejska i weekend w Świątecznym Miasteczku [PROGRAM]

W czwartek, 21 grudnia na rzeszowskim rynku odbędzie się wigilia miejska. W bogatym programie, m.in. koncerty i występy, orszak kolędników oraz fireshow. Wigilijne potrawy przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy...

Aktualności

"Gdzie ci mężczyźni?". Premiera nowego spektaklu Teatru Siemaszkowej

29 grudnia na Scenie-foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, odbędzie się premiera muzycznego spektaklu pt. „Gdzie ci mężczyźni?” w reżyserii Sławomira Gaudyna.

Aktualności

Ruszył nabór dla dzieci i rodziców do klubu "Rzeszowskie Huncwoty". Zajęcia ruszą w styczniu 2024 r.

Rzeszowskie Piwnice rozpoczęły nabór do klubu „Rzeszowskie Huncwoty”. W ramach klubu będą odbywały się zajęcia o charakterze edukacyjnym, a ich motywem przewodnim będzie szeroko pojmowana kultura. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia.

Aktualności

Zorza w Ciemno. Filmowa niespodzianka przed świętami

Najstarsze rzeszowskie kino przygotowało wyjątkowy prezent świąteczny dla widzów. Będzie to już ostatni w tym roku „seans owiany tajemnicą” w ramach cyklu „Zorza w Ciemno”. - To będzie film, który nie był...

Reklama