Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Muzyczna podróż do krainy znanych polskich filmów i seriali w Filharmonii Podkarpackiej

Dodano: 13.10.2021 r. / ViC

W najbliższy piątek, 15 października br. w Filharmonii Podkarpackiej zabrzmią utwory ze starych, popularnych polskich seriali i filmów, skomponowane przez Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Maciej Sztor. Producentem muzycznym koncertu jest Andrzej Bronarski (POLmusic).

„Ach to był szał, gdy Duduś  grał na saksofonie, tworzył styl mych najlepszych chwil, mych młodych lat” – śpiewał Wojciech Młynarski o wybitnym jazzmanie i kompozytorze Jerzym  „Dudusiu”  Matuszkiewiczu. Koncert przypominający muzykę  filmową niedawno zmarłego artysty pozwoli przenieść się do krainy niezapomnianych polskich filmów i seriali,  takich jak m.in.:  „Nie lubię poniedziałku”, „Janosik”, „Podróż za jeden uśmiech”,  „Alternatywy 4”, „Wierna rzeka”,  „Zaklęte rewiry”,  „Stawka większa niż życie”,  „Czterdziestolatek”. 

Rozpoznawalne motywy i tematy ze słynnych ścieżek dźwiękowych „Dudusia” przetrwały próbę czasu i nawet oderwane od obrazu żyją samodzielnie na estradach koncertowych, wciąż dostarczając słuchaczom szlachetnej rozrywki.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

5000 zł dla zwycięzcy festiwalu "Piosenka w Meloniku" Ruszyły zgłoszenia

Tegoroczny skład Jury oraz gwiazda Koncertu Galowego ogłoszone zostaną przez Rzeszowski Dom Kultury w połowie lutego.

Aktualności

Styczniowe Kino Kobiet ze złotem, piórami, cekinami i "Judy"

Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem w holu kina oraz sali kinowej.

Aktualności

Pokaz iluzji, moc atrakcji oraz Masza i Niedźwiedź w "Poranku dla dzieci"

Kolejna porcja filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 4.

Reklama