Rzeszów - Poniedziałek, 26.05.2025
Reklama

Muzyka z „Ojca Chrzestnego” w Filharmonii Podkarpackiej. Gościnnie Piotr Polk

Dodano: /

Materiały prasowe Filharmonii Podkarpackiej
Materiały prasowe Filharmonii Podkarpackiej

W poniedziałek, 10 marca melomani będą mieli okazję usłyszeć muzykę Nino Roty ze ścieżki dźwiękowej trylogii filmowej „The Godfather” w aranżacji Jerzego Cembrzyńskiego. Wykonawcami będą Ursynowska Orkiestra Kameralna „Finitimus” oraz znany śpiewający aktor Piotr Polk – prowadzenie i śpiew. Początek o godz. 19:00.

Minęło już ponad 50 lat od światowej premiery filmu wyreżyserowanego przez Francisa Forda Coppolę, która odbyła się w USA 1972 roku. Na przełomie 1972/73 odbyła się polska premiera i była sukcesem lat 70 tych w polskich kinach. Film obejrzało u nas 8 milionów widzów! Na koncercie zabrzmi znakomita muzyka Nino Roty ze ścieżki dźwiękowej trylogii filmowej „The Godfather”. Aranżacji na potrzeby koncertu dokonał Jerzy Cembrzyński – kompozytor, aranżer, kontrabasista, laureat nagrody Grammy, koncertmistrz i solista Filharmonii Narodowej.

Wykonawcami są Ursynowska Orkiestra Kameralna „Finitimus” oraz znany śpiewający aktor Piotr Polk – prowadzenie i śpiew.

Piotr Polk to aktor filmowy i teatralny, a od niedawna piosenkarz i wokalista… Ma na swoim koncie przeszło 40 ról filmowych i tyleż samo teatralnych. Nie zapominając o tych serialowych. Ponadto jest zdobywcą wielu aktorskich nagród na międzynarodowych festiwalach w Londynie, Paryżu i Monte Carlo. Każda jego rola, to uczciwość wobec siebie i widza. Każdy najmniejszy epizod to rzetelność i odwaga. Każda jego płyta to kwintesencja stylu, smaku i elegancji… Do współpracy zawsze zaprasza muzyków, kompozytorów i artystów z duszą, niekoniecznie pokorną, bo jak sam mówi „od nich chce się uczyć!” Delikatność w budowaniu nastroju z jednej strony, z drugiej żart i lekki dystans. Taki właśnie jest! Jego charyzmatyczny wokal i muzyka łączą pokolenia, a występ artysty to tradycja tworząca niezapomnianą całość!

Ursynowska Orkiestra Kameralna to znakomici artyści: soliści, kameraliści, profesorowie Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, muzycy warszawskich orkiestr, w tym Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Polskiego Radia. Orkiestra zadebiutowała koncertem „Ursynów dla Niepodległej” 14 października 2018 roku, następnie w kwietniu 2019 r. zaprezentowała się w koncercie „Młodzi Wirtuozi”. Koncert ten zapoczątkował kontynuowany cykl koncertów orkiestry pod nazwą „Wirtuozi”. 29 października 2023 roku Orkiestra wystąpiła wspólnie z Chórem Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego na koncercie z okazji jubileuszu 70-lecia Chóru. Koncerty Orkiestry cieszą się wielkim zainteresowaniem z uwagi na najwyższy poziom artystyczny i atrakcyjny dobór programu koncertów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

DKF Klaps wraca z projekcjami po wakacyjnej przerwie [REPERTUAR]

Niespełna tydzień pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu filmowych seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. We wrześniu, oprócz filmowych nowości, widzowie będą mieli okazję obejrzeć...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Przestrzenie Sztuki Teatr. „Siemaszkowa” po raz kolejny operatorem programu

Już w sierpniu i wrześniu podkarpacka publiczność będzie mogła wziąć udział w  działaniach realizowanych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr przez rzeszowską „Siemaszkę”. W programie m.in. warsztaty performatywne „Kto ocali.  Opowieści z…”, projekt „Chwile...

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Barbapapa, policjanci i miasteczko ruchu drogowego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. Start już od godziny 9:45.

Aktualności

Wernisaż wystawy i multimedialne spotkanie autorskie z Małgorzatą Dołowską

Dokładnie dwa tygodnie pozostało do otwarcia nowej wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF. Od 6 września prezentowane będą fotografie Małgorzaty Dołowskiej, absolwentki Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTviT im. St. Schillera w...

Aktualności

W Rzeszowie trwa festiwal literacki „Łączy nas bajka” [PROGRAM]

Wczoraj w Rzeszowie i kilku innych miastach województwa rozpoczął się festiwal literacki „Łączy nas bajka” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Suma wszystkich znaczeń

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. 

Reklama