Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Na Podkarpaciu powstają zdjęcia do nowego filmu producentów "Bożego Ciała"

Dodano: /

Zakończyła się pierwsza część zdjęć do nowego filmu producentów "Bożego Ciała". Produkcja Aurum Film o tytule "Śubuk" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór doprowadził do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.

Reżyserem filmu jest Jacek Lusiński, znany ze swojego ostatniego poruszającego obrazu "Carte Blanche". W obsadzie filmu znajdują się m.in.: Małgorzata Gorol, Andrzej Seweryn , Aleksandra Konieczna czy Marta Malikowska.

Zdjęcia do „Śubuka” rozpoczęły się w październiku 2020 i potrwają do maja 2021. Powstawać będą głównie w Przemyślu i Warszawie. Premiera filmu została zaplanowana w 2022 roku.

Produkcja otrzymała dofinansowanie z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, prowadzonego przez Podkarpacką Komisję Filmową. Koproducentem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Środki pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz Miasta Rzeszów. Część zdjęć do filmu powstaje w Przemyślu.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, zaś koproducentami są CANAL+ Filmy i seriale oraz Podkarpackie Film Commission.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowski Dom Kultury kolęduje dla niepełnosprawnej Darii z Rzeszowa

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa na kolejną edycję cyklu charytatywnych koncertów pod nazwą „Styczeń z Kolędą”.

Aktualności

Alternatywne plakaty Przemysława Szydłowskiego w Galerii WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę plakatów Przemysława Szydłowskiego.

Aktualności

Karnawałowy cykl Potańcówek Miejskich dla Seniorów

Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na bezpłatne zabawy taneczne dla seniorów.

Aktualności

Chór Pueri Cantores Resovienses zaśpiewa kolędy w Rzeszowskiej Katedrze

W organizacji Koncertu bierze udział Katedra Rzeszowska.

Aktualności

Styczniowy repertuar DKF Klaps

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w WDK zaprasza miłośników dobrego filmu do udziału w styczniowych projekcjach filmowych.

Reklama