Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Nadchodzą Podkarpackie Konfrontacje Teatralne [PROGRAM]

Dodano: /

25 listopada w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ruszają Podkarpackie Konfrontacje Teatralne. Swoje spektakle zaprezentują teatry niezależne z całego województwa. 

W programie znalazły się prezentacje przedstawień, warsztaty dla zespołów uczestniczących, a także gościnne pokazy spektakli: „Wesołych kumoszek z Windsoru” w reż. Pawła Aignera z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, „Lekarza mimo woli” w wykonaniu adeptów Młodej Sceny działającej w „Siemaszce” oraz „Edith Piaf. Niczego nie żałuję” Teatru BROADWAY z Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej. Druga edycja Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych organizowana jest w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki i odbędzie się w dniach 25-27 listopada.

Podczas Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentują się: Teatr Przedmieście z Rzeszowa, Teatr S.A.N. z Przemyśla, Teatr Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury, Teatr T.Lab i Teatr Ferment z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i wiele innych. Wszystkie spektakle oceni jury w składzie: reżyserka i performerka Grażyna Tabor, aktor i animator Przemysław Buksiński oraz praktyk teatru autorskiego Marek Kościółek, którzy razem z aktorką Małgorzatą Machowską i pianistą Krzysztofem Głuchowskim poprowadzą warsztaty teatralne dla zespołów biorących udział w wydarzeniu.

Ideą Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych, które od 2021 roku odbywają się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, jest tworzenie miejsca spotkań twórców niezależnych i zawodowych, sprzyjającego integracji oraz wymianie kreatywnej energii i doświadczenia.

Bezpłatne wejściówki na Podkarpackie Konfrontacje Teatralne odbierać można w kasie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Wydarzenie Podkarpackie Konfrontacje Teatralne organizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM

25.11 (piątek)

  • 10:00-13:00 „Wesołe Kumoszki z Windsoru”, reż. Paweł Aigner, Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji)
  • 15:30-16:00  „Marzyciel”, reż. Paweł Sroka, Teatr Jednego Aktora - Milena Piejko - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
  • 16:30-17:00 „Cicha jest noc”, reż. Rafał Paśko, wyk. Kornelia Kozioł, Teatr S.A.N. Spontanicznie Amatorsko Niezależnie - Przemyśl
  • 17:30-18:00 „Zwykła historia”, reż. Aneta Adamska-Szukała, wyk. Paulina Grys, Teatr Przedmieście - Rzeszów
  • 18:30-19:30 „Ktoś nowy”, reż. Daniel Jacewicz (Teatr Brama), Teatr Jednego Aktora - Filip Stachura – Rzeszów
  • 20:00-21:00 „Dyktatura marzeń”, reż. Damian Kierek, Teatr TATA – Zmiennica

26.11 (sobota)

  • 12:00-12:30 „A kiedy będę już dorosła”, reż. Grażyna Kaznowska, Teatr Formy PARRA - Ustrzycki Dom Kultury
  • 13:00-14:00 „Ach ten cyrk”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr T.Lab - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
  • 15:30-16:15 „Poobiednie igraszki”, reż. Paweł Sroka, Teatr Kąt  - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
  • 16:45-17:15 „RAZem”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr Ferment - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
  • 17:45-19:15 „Szał Ciał”, reż. zespół teatru Skopani, Teatr Pozytywnie Skopani - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim
  • 20:00-21:30 „Edith Piaf. Niczego nie żałuję”, Teatr Muzyczny BROADWAY GOKiS Giedlarowa (gość Konfrontacji)

27.11 (niedziela)

  • 12:00-13:30 „Lekarz mimo woli”, reż. B. Napieraj, Młoda Scena Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji) – Galeria Szajny*
  • 13:30- 14:30 Barter teatralny czyli pokazy powarsztatowe i zakończenie festiwalu

*Spektakl „Lekarz mimo woli” realizowany jest przez Młodą Scenę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Aktualności

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”

Działający w Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” obchodzi w tym roku 25 lecie działalności artystycznej. Z tej okazji już 26 kwietnia odbędzie się wielki koncert jubileuszowy.

Aktualności

Teatr Maska otrzymał duże dofinansowanie na dostępność

Prawie pół miliona złotych dofinansowania otrzymał Teatr Maska w ramach programu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”.

Aktualności

Tegoroczne Święto Paniagi uświetni koncert Another Pink Floyd Symfonicznie

Jak co roku, miasto przygotowało masę atrakcji rozrywkowych, muzycznych i artystycznych z okazji święta jednej z najstarszych rzeszowskich ulic – 3 Maja. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wyjątkowy koncert Another Pink Floyd Symfonicznie z...

Aktualności

Targi rzemiosła Wzory po raz pierwszy w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w stolicy Podkarpacia po raz pierwszy odbędą się Targi rzemiosła WZORY, czyli święto designu, rzemiosła i sztuki użytkowej. Swoje wyroby zaprezentuje ponad 100 wystawców.

Reklama