Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Nadchodzą Podkarpackie Konfrontacje Teatralne [PROGRAM]

Dodano: 23.11.2022 r. / Informacja prasowa

25 listopada w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ruszają Podkarpackie Konfrontacje Teatralne. Swoje spektakle zaprezentują teatry niezależne z całego województwa. 

W programie znalazły się prezentacje przedstawień, warsztaty dla zespołów uczestniczących, a także gościnne pokazy spektakli: „Wesołych kumoszek z Windsoru” w reż. Pawła Aignera z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, „Lekarza mimo woli” w wykonaniu adeptów Młodej Sceny działającej w „Siemaszce” oraz „Edith Piaf. Niczego nie żałuję” Teatru BROADWAY z Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej. Druga edycja Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych organizowana jest w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki i odbędzie się w dniach 25-27 listopada.

Podczas Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentują się: Teatr Przedmieście z Rzeszowa, Teatr S.A.N. z Przemyśla, Teatr Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury, Teatr T.Lab i Teatr Ferment z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i wiele innych. Wszystkie spektakle oceni jury w składzie: reżyserka i performerka Grażyna Tabor, aktor i animator Przemysław Buksiński oraz praktyk teatru autorskiego Marek Kościółek, którzy razem z aktorką Małgorzatą Machowską i pianistą Krzysztofem Głuchowskim poprowadzą warsztaty teatralne dla zespołów biorących udział w wydarzeniu.

Ideą Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych, które od 2021 roku odbywają się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, jest tworzenie miejsca spotkań twórców niezależnych i zawodowych, sprzyjającego integracji oraz wymianie kreatywnej energii i doświadczenia.

Bezpłatne wejściówki na Podkarpackie Konfrontacje Teatralne odbierać można w kasie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Wydarzenie Podkarpackie Konfrontacje Teatralne organizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM

25.11 (piątek)

  • 10:00-13:00 „Wesołe Kumoszki z Windsoru”, reż. Paweł Aigner, Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji)
  • 15:30-16:00  „Marzyciel”, reż. Paweł Sroka, Teatr Jednego Aktora - Milena Piejko - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
  • 16:30-17:00 „Cicha jest noc”, reż. Rafał Paśko, wyk. Kornelia Kozioł, Teatr S.A.N. Spontanicznie Amatorsko Niezależnie - Przemyśl
  • 17:30-18:00 „Zwykła historia”, reż. Aneta Adamska-Szukała, wyk. Paulina Grys, Teatr Przedmieście - Rzeszów
  • 18:30-19:30 „Ktoś nowy”, reż. Daniel Jacewicz (Teatr Brama), Teatr Jednego Aktora - Filip Stachura – Rzeszów
  • 20:00-21:00 „Dyktatura marzeń”, reż. Damian Kierek, Teatr TATA – Zmiennica

26.11 (sobota)

  • 12:00-12:30 „A kiedy będę już dorosła”, reż. Grażyna Kaznowska, Teatr Formy PARRA - Ustrzycki Dom Kultury
  • 13:00-14:00 „Ach ten cyrk”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr T.Lab - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
  • 15:30-16:15 „Poobiednie igraszki”, reż. Paweł Sroka, Teatr Kąt  - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
  • 16:45-17:15 „RAZem”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr Ferment - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
  • 17:45-19:15 „Szał Ciał”, reż. zespół teatru Skopani, Teatr Pozytywnie Skopani - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim
  • 20:00-21:30 „Edith Piaf. Niczego nie żałuję”, Teatr Muzyczny BROADWAY GOKiS Giedlarowa (gość Konfrontacji)

27.11 (niedziela)

  • 12:00-13:30 „Lekarz mimo woli”, reż. B. Napieraj, Młoda Scena Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji) – Galeria Szajny*
  • 13:30- 14:30 Barter teatralny czyli pokazy powarsztatowe i zakończenie festiwalu

*Spektakl „Lekarz mimo woli” realizowany jest przez Młodą Scenę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

ESK 2024. Koncert Miss God z harfą laserową i interaktywna instalacja

Głosy Wschodu / East Voices to kolejny projekt artystyczny, który będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Aktualności

Znamy pełny program tegorocznego Święta Paniagi

Jarmark rękodzieła, korowód zespołów, koncerty, pokazy i spektakle to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa podczas Święta Paniagi. Tegoroczne wydarzenie uświetni występ zespołu “Viva Santana” Cichoński - Torres Band.

Aktualności

Maj z dobrym filmem w DKF Klaps [REPERTUAR]

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny miesiąc z wyjątkowymi, nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Godzinowa rozpiska koncertów

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia największej studenckiej imprezy na Podkarpaciu. Prezentujemy godzinową rozpiskę koncertów w ramach Rzeszowskich Juwenaliów, które w tym roku odbędą się na trzech scenach.

Aktualności

"Roztańczmy nasz świat" - widowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Ponad 200 tancerzy weźmie udział w XX edycji Międzynarodowego Dnia Tańca „Roztańczmy nasz świat” organizowanego przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie. Autorką scenariusza i reżyserką widowiska jest Bernadetta Wojtuń – Sikora.

Aktualności

Inauguracja Ogródka Letniego kina Zorza

Projekcja filmu „Poprzednie życie” w reżyserii Celine Song zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. Film nominowany był m.in. do tegorocznych Oscarów i Złotych Globów. Pokaz odbędzie się 3 maja...

Reklama