Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Noc Muzeów powraca do łańcuckiego Zamku

Dodano: 31.05.2022 r. / Redakcja

Po czterech latach przerwy do Muzeum - Zamku w Łańcucie powraca Noc Muzeów. W sobotę 4 czerwca turyści będą mogli obejrzeć wnętrza I piętra rezydencji. Nocne zwiedzanie reprezentacyjnych pokoi odbędzie się w blasku zamkowych żyrandoli.

W trakcie Nocy Muzeów turyści będą mogli zobaczyć m.in.:

• Salę Balową – największe i najbardziej okazałe wnętrze Zamku, powstałe ok. 1800 r. zgodnie z projektem Christiana Piotra Aignera. Sala Balowa prezentuje styl dojrzałego klasycyzmu. Ozdobą jest intarsjowana posadzka, iluzjonistycznie namalowane niebo na suficie, a także pięć imponujących, kryształowych żyrandoli z końca XIX w.,

Buduar – dawniej określany jako Gabinet Lustrzany lub Zwierciadlany, a także Rokokowy. Jest to jedno z najcenniejszych wnętrz zamkowych. Od tego wnętrza rozpoczyna się ciąg intarsjowanych posadzek o wzorze dywanowym, które powstały w latach 1830-1835, według projektu Karola Chodzińskiego,

• Łazienkę Żółtą – jej nazwa wzięła się od koloru kafelków, którymi wyłożono ściany. Był to pokój toaletowy Romana Potockiego. Na wiedeńskich meblach znajdują się angielskie i czeskie kryształowe naczynia toaletowe, pochodzące przełomu XIX i XX w. Łazienka zamyka ciąg pokoi wchodzących w skład apartamentu męskiego.

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w godzinach od 18:00 do 23:00 (ostatnie wejście o 22:00). Zwiedzanie bez przewodników i audioprzewodników. Wstęp: 1zł. Bilety na wydarzenie do nabycia wyłącznie w Sieni zamkowej. Wydarzenie będzie także połączone z możliwością zapoznania się z ofertą turystyczną, wydawniczą i pamiątkarską.

Jednocześnie Muzeum zaznacza, że w tym dniu po Parku Wewnętrznym należy poruszać się tylko i wyłącznie po wyznaczonej trasie.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Aktualności

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”

Działający w Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” obchodzi w tym roku 25 lecie działalności artystycznej. Z tej okazji już 26 kwietnia odbędzie się wielki koncert jubileuszowy.

Reklama