Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Noc Muzeów powraca do łańcuckiego Zamku

Dodano: /

Po czterech latach przerwy do Muzeum - Zamku w Łańcucie powraca Noc Muzeów. W sobotę 4 czerwca turyści będą mogli obejrzeć wnętrza I piętra rezydencji. Nocne zwiedzanie reprezentacyjnych pokoi odbędzie się w blasku zamkowych żyrandoli.

W trakcie Nocy Muzeów turyści będą mogli zobaczyć m.in.:

• Salę Balową – największe i najbardziej okazałe wnętrze Zamku, powstałe ok. 1800 r. zgodnie z projektem Christiana Piotra Aignera. Sala Balowa prezentuje styl dojrzałego klasycyzmu. Ozdobą jest intarsjowana posadzka, iluzjonistycznie namalowane niebo na suficie, a także pięć imponujących, kryształowych żyrandoli z końca XIX w.,

Buduar – dawniej określany jako Gabinet Lustrzany lub Zwierciadlany, a także Rokokowy. Jest to jedno z najcenniejszych wnętrz zamkowych. Od tego wnętrza rozpoczyna się ciąg intarsjowanych posadzek o wzorze dywanowym, które powstały w latach 1830-1835, według projektu Karola Chodzińskiego,

• Łazienkę Żółtą – jej nazwa wzięła się od koloru kafelków, którymi wyłożono ściany. Był to pokój toaletowy Romana Potockiego. Na wiedeńskich meblach znajdują się angielskie i czeskie kryształowe naczynia toaletowe, pochodzące przełomu XIX i XX w. Łazienka zamyka ciąg pokoi wchodzących w skład apartamentu męskiego.

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w godzinach od 18:00 do 23:00 (ostatnie wejście o 22:00). Zwiedzanie bez przewodników i audioprzewodników. Wstęp: 1zł. Bilety na wydarzenie do nabycia wyłącznie w Sieni zamkowej. Wydarzenie będzie także połączone z możliwością zapoznania się z ofertą turystyczną, wydawniczą i pamiątkarską.

Jednocześnie Muzeum zaznacza, że w tym dniu po Parku Wewnętrznym należy poruszać się tylko i wyłącznie po wyznaczonej trasie.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

ESK 2024. Koncert Miss God z harfą laserową i interaktywna instalacja

Głosy Wschodu / East Voices to kolejny projekt artystyczny, który będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Aktualności

Znamy pełny program tegorocznego Święta Paniagi

Jarmark rękodzieła, korowód zespołów, koncerty, pokazy i spektakle to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa podczas Święta Paniagi. Tegoroczne wydarzenie uświetni występ zespołu “Viva Santana” Cichoński - Torres Band.

Aktualności

Maj z dobrym filmem w DKF Klaps [REPERTUAR]

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny miesiąc z wyjątkowymi, nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Godzinowa rozpiska koncertów

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia największej studenckiej imprezy na Podkarpaciu. Prezentujemy godzinową rozpiskę koncertów w ramach Rzeszowskich Juwenaliów, które w tym roku odbędą się na trzech scenach.

Aktualności

"Roztańczmy nasz świat" - widowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Ponad 200 tancerzy weźmie udział w XX edycji Międzynarodowego Dnia Tańca „Roztańczmy nasz świat” organizowanego przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie. Autorką scenariusza i reżyserką widowiska jest Bernadetta Wojtuń – Sikora.

Aktualności

Inauguracja Ogródka Letniego kina Zorza

Projekcja filmu „Poprzednie życie” w reżyserii Celine Song zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. Film nominowany był m.in. do tegorocznych Oscarów i Złotych Globów. Pokaz odbędzie się 3 maja...

Aktualności

Zeamsone pierwszym wykonawcą tegorocznych KultURaliów

Organizatorzy XII Rzeszowskich KultURaliów Studenckich ogłosili pierwszego wykonawcę tegorocznej edycji imprezy. Zeamsone, twórca takich utworów jak 5 Influencerek, 21 gramów, Cena Ambicji czy Więzień Wizerunku, wystąpi w pierwszym dniu festiwalu.

Reklama