Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Nowa wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Dodano: 10.11.2021 r. / ViC

Od 15 listopada 2021 r. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa eksponowane będą zwycięskie prace „11. Międzynarodowego Biennale Miniatury. Częstochowa 2020”. Na wystawie prezentowanych będzie blisko 300 dzieł 132 autorów. Wernisaż odbędzie się o godz. 19:00. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 17 grudnia.

Organizatorem konkursu, który odbywa się od 2000 r., jest Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie, a jednym z partnerów Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. Organizaowany co dwa lata konkurs, skierowany jest do twórców profesjonalnych. Wyjątkowość jego polega na tym, że artyści mogą przesłać swoje prace w maksymalnym formacie 10 x 10 cm, w jednej z czterech technik: malarstwa, grafiki, rysunku i fotografii.

Na tegoroczną, jedenastą, edycję 233 autorów z 10 krajów (Francji, Portugalii, Rumunii, Austrii, Grecji, Szwecji, Słowacji, Kanady, Włoszech i Polski) nadesłało ogółem 638 miniatur. Do wystawy zakwalifikowano 296 prac 132 autorów, w tym również z Rzeszowa i Podkarpacia.

Pokonkursowa ekspozycja 11. Międzynarodowego Biennale Miniatury, po prezentacji w Galerii Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie, eksponowana jest w galeriach w Polsce i za granicą.

W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa wystawę można oglądać do 17 grudnia 2021 r.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Aktualności

Podkarpacka trasa Eskaubei, Piotra Lemańczyka i Tomasza Nowaka

Dwa zespoły współtworzone przez rzeszowskich muzyków Eskaubei i Tomasza Nowaka oraz trójmiejskiego basistę Piotra Lemańczyka w marcu zagrają kilka koncertów na Podkarpaciu. Trasę zakończą w Warszawie.

Aktualności

Teatralny Speed Dating. Pokaz projektów Sceny Nowej Dramaturgii w Siemaszce

W najbliższą niedzielę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się prezentacja projektów spektakli, powstałych w wyniku spotkania twórczych duetów podczas Teatralnego Speed Datingu.

Aktualności

Rockowa Noc 2023. Znamy kolejnych artystów

Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna dołączają do line-upu tegorocznej edycji Rockowej Nocy. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend wakacji w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama