Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Nowy festiwal w Rzeszowie. W sobotę pierwsza edycja "bRZEgu Miasta"

Dodano: /

Trzy rzeszowskie zespoły zagrają podczas pierwszej edycji nowego festiwalu muzycznego w Rzeszowie - „bRZEg Miasta”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę na rzeszowskiej Marinie. Początek o godz. 19:00. Impreza jest realizowana w ramach letniej akcji miejskiej "Atrakcje na wakacje".

Festiwal „bRZEg Miasta” to nowe, muzyczne wydarzenie na wakacyjnej mapie Rzeszowa. Imprezę organizuje Rzeszowski Dom Kultury, który w ten sposób chce stworzyć „nową przestrzeń dla młodej sztuki”.  Główną ideą imprezy jest promocja lokalnych twórców oraz popularyzacja obcowania z muzyką wśród mieszkańców.

Pierwsza edycja „bRZEgu Miasta” odbędzie się już w sobotę 7 sierpnia 2021 roku o godzinie 19:00 na terenie Ośrodka Sportów Wodnych "Marina" w malowniczej części Rzeszowa, tuż nad bRZEgiem Wisłoka. Na scenie wystąpią rzeszowskie zespoły Goofy Ginz, Symptone oraz Pusta Przestrzeń.

O ZESPOŁACH

Goofy Ginz to grupa, która muzycznie oscyluje w okolicach post-rocka i psychodelii, jak również czerpie inspiracje z dreampopu, noise'u czy electroniki. Symptone to zespół ocierający się o gatunki grunge, punk rock i nu-metal, który niedawno zakwalifikował się do półfinału Antyfest'u Antyradio 2021, gdzie zdobył wyróżnienie. Pusta Przestrzeń to grupa poszukująca kompromisu pomiędzy intrygującą, nieokrzesaną gitarową alternatywą a przebojowym, melodyjnym obliczem pop rocka, której utwory można było usłyszeć na antenie Polskiego Radia Czwórka, Polskiego Radia Rzeszów oraz Radia Aktywnego.

WEJŚCIÓWKI

Dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 będzie dostępnych 300 bezpłatnych wejściówek. Do wejścia konieczne będą: posiadanie kodu QR potwierdzającego szczepienie, zapoznanie się z Regulaminem oraz wypełnienie na miejscu Karty Uczestnika Festiwalu. Bezpłatne bilety dla osób niezaszczepionych będą dostępne w liczbie 250 sztuk.

Rejestracja na Festiwal „bRZEg Miasta” odbywa się w godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu 515 409 232 oraz będzie prowadzona na miejscu w dniu wydarzenia.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kino pod chmurką. Bezpłatne pokazy filmów z Festiwalu On Art w Letnim Ogródku Kulturalnym

Projekcje odbędą się zuż w najbliższy piątek 17 czerwca o godzinie 20:00 na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej.

Aktualności

Zamień się książką! W placówkach WiMBP powróciły regały bookcrossingowe

Od wtorku 14 czerwca, tj. w dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, w agendach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteka Publiczna w Rzeszowie będzie można ponownie korzystać z regałów bookcrossingowych.

Aktualności

Re: Rzeszów Festival. Kolejni wykonawcy dołączają do line'upu

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo oraz Arek Kłusowski to kolejni artyści, którzy znaleźli się w line-upie nowego, letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL.

Aktualności

Wojciech Cejrowski z nowym programem komediowym w Rzeszowie

Występ odbędzie się już 11 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Wystawa malarstwa i recital w ramach Jubileuszu 70-lecia MDK Rzeszów

Przed nami kolejne wydarzenie organizowane w ramach Jubileuszu 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Tym razem będzie to „uczta dla oka, ucha i ducha”.

Aktualności

Marcin Meller spotka się z czytelnikami w Rzeszowie

Spotkanie będzie połączone z promocją książki „Czerwona ziemia”.

Aktualności

Przegląd Filmowy Via Carpatia. Bezpłatne pokazy filmów w kinie Zorza

W programie m.in. spotkanie z twórcami filmów "Obłoki śmierci. Bolimów 1915" czy plenerowy pokaz filmu „Historia mojej żony” na ul. 3 Maja.

Reklama