Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Nowy, koncertowy singiel formacji Skubisz Lemańczyk Cooperation

Dodano: /

W sieci zadebiutował drugi singiel promujący płytę formacji Skubisz Lemańczyk Cooperation „Stories about life and love”. To koncertowa wersja utworu „Prawda” dostępna w formie audio w serwisach stramingowych oraz w postaci koncertowego video.

Singiel pochodzi z premierowego koncertu, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wersja studyjna znajduje się na płycie „Stories about life and love”, która ukazała się 13 września 2022 roku nakładem wydawnictwa Afro Vibe, przy koprodukcji Fundacji Rzeszowskiej.

Koncertowy klip do utworu „Prawda” możecie zobaczyć poniżej:

Formacja Skubisz Lemańczyk Cooperation jest w trakcie mini trasy koncertowej promującej wydany w ubiegłym roku album. W najbliższym czasie wystąpiąw Jazz Club „Pod Filarami” w Gorzowie Wielkopolskim (24 lutego) oraz na festiwalu Kartuzy Jazz Bass Days (25 lutego).

Skubisz Lemańczyk Cooperation, to nowy zespół łączący północ z południem i muzykę improwizowaną ze słowem. Autorskie kompozycje kontrabasisty i basisty jazzowego Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza "Eskaubei" dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.

W skład zespołu wchodzi również doświadczony i utytułowany trębacz Tomasz Nowak, a także czołowy perkusista młodego pokolenia - Grzegorz Pałka. W większości utworów na płycie gościnnie partie syntezatorów zarejestrował Wojciech Długosz „Mr Krime”. Również w tym składzie zespół zarejestrował koncertowy singiel „Prawda”.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zmiana kolejności filmów w grudniowym DKF Klaps. Dodatkowy pokaz w kinie Zorza

Z przyczyn technicznych, Wojewódzki Dom Kultury zmuszony był zmienić kolejność wyświetlanych filmów w grudniowym repertuarze DKF Klaps.

Aktualności

VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców spragnionych świątecznego klimatu na VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się już w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój.

Aktualności

Mikołajkowy Maraton Horrorów postraszy w kinach Helios

Maniakalny klaun, mroczne legendy, przerażające tajemnice - to wszystko zawładnie kinami Helios już w najbliższy piątek, 9 grudnia w ramach Mikołajkowego Maratonu Horrorów.

Aktualności

Twórczość Teresy Puchowskiej-Sturlis w Muzeum Dobranocek

Wystawa zatytułowana "Titka – wystawa twórczości Teresy Puchowskiej-Sturlis" dostępna będzie od 8 grudnia 2022 r.

Aktualności

Wielka bitwa artystów w Rzeszowskich Piwnicach

9 grudnia w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się finał konkursu artystycznego Art Fight Club organizowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Aktualności

Krzysztof Kieślowski w obiektywie Piotra Jaxy. Nowa wystawa w GFMR

„Remembering Krzysztof” to tytuł wystawy operatora filmowego i fotografa Piotra Jaxa, która zaprezentowana zostanie na finał tegorocznej edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wernisaż już za dwa tygodnie.

Aktualności

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełny program

Jarmark Bożonarodzeniowy, snowtubing, diabelski młyn, karuzela, Festiwal Czekolady, Świąteczny Konwój Radia ZET czy Fireshow - to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowano dla mieszkańców Rzeszowa w ramach tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim...

Reklama