Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

„O czym sobie nie mówimy” - przedpremierowy pokaz na zakończenie sezonu DKF „Klaps”

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

Kadr z filmu „O czym sobie nie mówimy” - fot. Andrea Miconi / Materiały prasowe Aurora Films
Kadr z filmu „O czym sobie nie mówimy” - fot. Andrea Miconi / Materiały prasowe Aurora Films

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, zaprasza na ostatnią projekcję przed wakacyjną przerwą. W poniedziałek, 29 czerwca 2026 roku, o godz. 19:00 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „O czym sobie nie mówimy” w reżyserii Gabriele Muccino. Seansowi towarzyszyć będą prelekcja oraz pofilmowa dyskusja.

Projekcja filmu „O czym sobie nie mówimy” będzie ostatnim spotkaniem DKF „Klaps” przed wakacjami. Pojedyncze wejściówki na seans kosztują 12 zł. Są dostępne w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz na stronie bilety.kulturapodkarpacka.pl.

Film „O czym sobie nie mówimy” jest luźno inspirowany powieścią „Siracusa” autorstwa Delii Ephron, wydaną również w Polsce. Pisarka jest także współscenarzystką filmu.

Bohaterami filmu są Carlo i Elisa, para mieszkająca w Rzymie. Z zewnątrz tworzą udany związek, jednak po dwóch dekadach wspólnego życia coraz wyraźniej widać między nimi rutynę i dystans. Carlo jest profesorem filozofii na uniwersytecie oraz pisarzem zmagającym się z kryzysem twórczym. Elisa to utalentowana i błyskotliwa dziennikarka, której felietony ukazują się w międzynarodowych magazynach lifestylowych.

Aby odzyskać dawną energię, para decyduje się na wyjazd do Maroka z wieloletnimi przyjaciółmi — Anną i Paolem — oraz ich trzynastoletnią córką Vittorią. Wkrótce okazuje się, że także ich małżeństwo przechodzi poważny kryzys, który szczególnie dotyka nastolatkę.

Vittoria, inteligentna, dociekliwa i ekscentryczna, nie potrafi porozumieć się z rodzicami. Oparcia zaczyna szukać w Carlu, z którym nawiązuje bliską więź. To staje się początkiem wydarzeń, które obnażą emocjonalne pęknięcia i niewypowiedziane napięcia między bohaterami.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami. Sporawdźcie...

Aktualności

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Aktualności

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Aktualności

Noc sylwestrowa w Filharmonii. Mariusz Smolij i Karolina Leszko zapraszają do tańca

Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas koncertu sylwestrowego. Towarzyszyć mu będzie Karolina Leszko, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Aktualności

Wigilia miejska i weekend w Świątecznym Miasteczku [PROGRAM]

W czwartek, 21 grudnia na rzeszowskim rynku odbędzie się wigilia miejska. W bogatym programie, m.in. koncerty i występy, orszak kolędników oraz fireshow. Wigilijne potrawy przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy...

Reklama