Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

„O czym sobie nie mówimy” - przedpremierowy pokaz na zakończenie sezonu DKF „Klaps”

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

Kadr z filmu „O czym sobie nie mówimy” - fot. Andrea Miconi / Materiały prasowe Aurora Films
Kadr z filmu „O czym sobie nie mówimy” - fot. Andrea Miconi / Materiały prasowe Aurora Films

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, zaprasza na ostatnią projekcję przed wakacyjną przerwą. W poniedziałek, 29 czerwca 2026 roku, o godz. 19:00 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „O czym sobie nie mówimy” w reżyserii Gabriele Muccino. Seansowi towarzyszyć będą prelekcja oraz pofilmowa dyskusja.

Projekcja filmu „O czym sobie nie mówimy” będzie ostatnim spotkaniem DKF „Klaps” przed wakacjami. Pojedyncze wejściówki na seans kosztują 12 zł. Są dostępne w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz na stronie bilety.kulturapodkarpacka.pl.

Film „O czym sobie nie mówimy” jest luźno inspirowany powieścią „Siracusa” autorstwa Delii Ephron, wydaną również w Polsce. Pisarka jest także współscenarzystką filmu.

Bohaterami filmu są Carlo i Elisa, para mieszkająca w Rzymie. Z zewnątrz tworzą udany związek, jednak po dwóch dekadach wspólnego życia coraz wyraźniej widać między nimi rutynę i dystans. Carlo jest profesorem filozofii na uniwersytecie oraz pisarzem zmagającym się z kryzysem twórczym. Elisa to utalentowana i błyskotliwa dziennikarka, której felietony ukazują się w międzynarodowych magazynach lifestylowych.

Aby odzyskać dawną energię, para decyduje się na wyjazd do Maroka z wieloletnimi przyjaciółmi — Anną i Paolem — oraz ich trzynastoletnią córką Vittorią. Wkrótce okazuje się, że także ich małżeństwo przechodzi poważny kryzys, który szczególnie dotyka nastolatkę.

Vittoria, inteligentna, dociekliwa i ekscentryczna, nie potrafi porozumieć się z rodzicami. Oparcia zaczyna szukać w Carlu, z którym nawiązuje bliską więź. To staje się początkiem wydarzeń, które obnażą emocjonalne pęknięcia i niewypowiedziane napięcia między bohaterami.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Japonia w obiektywie Krystiana Bielatowicza i Wacława Nowackiego. Nowe wystawy w GFMR

„Moments” Krystiana Bielatowicza oraz „MA” Wacława Nowackiego – to dwie nowe wystawy prezentowane w przestrzeni Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Obydwie poświęcone są Japonii. Będzie je można oglądać do 17 lutego.

ferie w mieście

Rzeszowski Zamek ponownie otwarty dla zwiedzających

Podczas ferii będzie możliwość zwiedzania wnętrz rzeszowskiego zamku. Spacery dedykowane całym rodzinom, będą organizowane przez Rzeszowskie Piwnice w dniach 17 i 24 lutego 2025 r. Udział w zwiedzaniu jest płatny.

Aktualności

„Nie ma nudy na dzielnicy”. Prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs

RZESZÓW. „Nie ma nudy na dzielnicy” – to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zarezerwowana jest kwota 50 tys. zł.

Aktualności

Koncert z muzyką francuskich kompozytorów rozpocznie II część 70. sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

Piątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej otworzy II część jubileuszowego, 70. Sezonu artystycznego. Tego wieczoru w sali widowiskowej zabrzmi muzyka francuskich kompozytorów. Solistką wieczoru będzie francuska wiolonczelistka Astrig Siranossian. Orkiestrę poprowadzi pochodzący z...

Aktualności

Dwa rzeszowskie zespoły na kolejnym koncercie poprzedzającym Rockową Noc

Organizatorzy najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie ogłosili wykonawców kolejnego koncertu w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement. 22 marca w Rzeszowskich Piwnicach zagrają SARS i TOWOT.

Aktualności

Utwory Abby i innych legendarnych zespołów w symfonicznych aranżacjach

Soliści, orkiestra, tancerze - łącznie ponad 50 osób na scenie przeniesie słuchaczy w czasy największych hitów disco i pop podczas wyjątkowego koncertu w FIlharmonii Podkarpackiej pn. "Abba i inni symfonicznie".

Aktualności

W atrium jednego z budynków UR pojawił się samolot

W atrium Budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskie stanął sporych rozmiarów tekturowy model samolotu poczty lotniczej. To element wystawy, której autorem jest mgr. Tomasz Król, absolwent Instytutu Sztuk Pięknych UR, a obecnie pracownik Muzeum...

Reklama