Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

„O czym sobie nie mówimy” - przedpremierowy pokaz na zakończenie sezonu DKF „Klaps”

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

Kadr z filmu „O czym sobie nie mówimy” - fot. Andrea Miconi / Materiały prasowe Aurora Films
Kadr z filmu „O czym sobie nie mówimy” - fot. Andrea Miconi / Materiały prasowe Aurora Films

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, zaprasza na ostatnią projekcję przed wakacyjną przerwą. W poniedziałek, 29 czerwca 2026 roku, o godz. 19:00 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „O czym sobie nie mówimy” w reżyserii Gabriele Muccino. Seansowi towarzyszyć będą prelekcja oraz pofilmowa dyskusja.

Projekcja filmu „O czym sobie nie mówimy” będzie ostatnim spotkaniem DKF „Klaps” przed wakacjami. Pojedyncze wejściówki na seans kosztują 12 zł. Są dostępne w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz na stronie bilety.kulturapodkarpacka.pl.

Film „O czym sobie nie mówimy” jest luźno inspirowany powieścią „Siracusa” autorstwa Delii Ephron, wydaną również w Polsce. Pisarka jest także współscenarzystką filmu.

Bohaterami filmu są Carlo i Elisa, para mieszkająca w Rzymie. Z zewnątrz tworzą udany związek, jednak po dwóch dekadach wspólnego życia coraz wyraźniej widać między nimi rutynę i dystans. Carlo jest profesorem filozofii na uniwersytecie oraz pisarzem zmagającym się z kryzysem twórczym. Elisa to utalentowana i błyskotliwa dziennikarka, której felietony ukazują się w międzynarodowych magazynach lifestylowych.

Aby odzyskać dawną energię, para decyduje się na wyjazd do Maroka z wieloletnimi przyjaciółmi — Anną i Paolem — oraz ich trzynastoletnią córką Vittorią. Wkrótce okazuje się, że także ich małżeństwo przechodzi poważny kryzys, który szczególnie dotyka nastolatkę.

Vittoria, inteligentna, dociekliwa i ekscentryczna, nie potrafi porozumieć się z rodzicami. Oparcia zaczyna szukać w Carlu, z którym nawiązuje bliską więź. To staje się początkiem wydarzeń, które obnażą emocjonalne pęknięcia i niewypowiedziane napięcia między bohaterami.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

ŚWIĘTO MELOMANÓW

Kolejny weekend Muzycznego Festiwalu w Łańcucie [17 - 19.05.2024]

Wiele muzycznych emocji czeka melomanów podczas najbliższego weekendu. Przed nami kolejne, wyjątkowe koncerty w ramach 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Spotkania z muzyką odbędą się zarówno w sali zamkowej łańcuckiego Zamku jak...

Etno-Wiosna

Turbo Balkan Groove w wykonaniu orkiestry Fanfara Awantura w WDK

W sobotę, 18 maja 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się kolejny koncert z cyklu Etno-Wiosna. Tym razem na scenie orkiestra dęta Fanfara Awantura w projekcie Turbo Balkan Groove....

NOC MUZEÓW W RZESZOWIE

Noc Biblioteki „Z historią Rzeszowa w tle”. Literackie perełki za 2 zł

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w Nocy Biblioteki „Z historią Rzeszowa w tle”. Wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Rzeszowie.

XII Rzeszowskie KultURalia Studenckie 2024

Kolejni wykonawcy w line-upie Kulturaliów. Ruszyła sprzedaż biletów

10 gwiazd na scenie głównej, scena klubowa, strefa foodtrucków, strefa chilloutu oraz wesołe miasteczko - tak będą wyglądały tegoroczne Rzeszowskie KultURalia Studenckie.

63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

Multimedialne przedstawienie „Charlie Chaplin’s Smile” w Filharmonii Podkarpackiej

Trwa 63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. W piątek, 10 maja przed publicznością wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą izraelskiego dyrygenta Naoma Zura. W programie multimedialne przedstawienie „Uśmiech Charliego Chaplina”.

NOCNE ZWIEDZANIE

18 instytucji, kilkadziesiąt wydarzeń. Noc Muzeów w Rzeszowie

Zbliża się kolejna edycja Nocy Muzeów. Już 18 maja 2024 r. rzeszowskie muzea, galerie i instytucje kultury otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. W wydarzeniu udział weźmie osiemnaście placówek, które przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń.

SCENA WĘDROWNA

„Mąż i żona” - premiera nowej sztuki Teatru im. Wandy Siemaszkowej

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zapowiada kolejną premierę, przedostatnią w tym sezonie - będzie to "Mąż i żona" Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Sławińskiego. Pokaz premierowy odbędzie się w Przemyskim Centrum...

WIELKIE ŚWIĘTO MELOMANÓW

Inauguracja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Wystąpi Orkiestra Kameralna "Amadeus"

Koncertem inauguracyjnym w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie rozpocznie się wielkie święto melomanów – Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Orkiestrę Kameralną „Amadeus” poprowadzi Agnieszka Duczmal. W roli solisty – skrzypka wystąpi koncertmistrz...

Reklama