Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Ostatnia odsłona cyklu Etno-Wiosna. Na scenie: Kari Sál feat. Adam Bałdych

Dodano: 05.05.2026 r. / Redakcja

16 maja 2026 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się ostatni koncert w ramach tegorocznego cyklu Etno Wiosna zatytułowany „Łemkowskie Echa”. Usłyszycie muzykę łączącą tradycję z nowoczesnością w wykonaniu Kari Sál feat. Adam Bałdych.

Kari Sál – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – w swojej twórczości czerpie z łemkowskich i bieszczadzkich korzeni. Projekt „Łemkowskie Echa” to artystyczna podróż inspirowana pieśniami zapisanymi przez Oskara Kolberga, wzbogacona o autorskie kompozycje. Brzmienie projektu wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom – balansuje między jazzem, muzyką klasyczną, elektroniką i indie popem.

Na scenie towarzyszyć jej będzie Adam Bałdych – jeden z najwybitniejszych skrzypków jazzowych w Europie, artysta światowego formatu. Wspólnie z zespołem artyści stworzą mistyczne, emocjonalne widowisko, w którym historia spotyka się ze współczesną wrażliwością muzyczną.

Zespół wystąpi w składzie:

• Kari Sál – wokal
• Adam Bałdych – skrzypce
• Mateusz Kaszuba – fortepian
• Jakub Mizeracki – gitara
• Roman Chraniuk – kontrabas
• Dawid Fortuna – perkusja

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu) dostępne są online na stronie bilety.kulturapodkarpacka.pl oraz w kasie WDK. Instytucja honoruje Kartę Dużej Rodziny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Czerwcowy DKF Klaps z „Prostą historią” Lyncha i przedpremierą „Follemente”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w czerwcu na kolejne projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Jubileuszowy koncert Orkiestry Księżniczek już 7 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej

Największe Przeboje Orkiestry Księżniczek, koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata już 7 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie!

Aktualności

“Tutti Devoti, Tutti Diversi” - nowa wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

29 maja 2025 r. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Dariusza Szubińskiego zatytułowanej “Tutti Devoti, Tutti Diversi”. Ekzpicyaj będzie dostępna dla zwiedzających do 29 czerwca w godzinach otwarcia...

Aktualności

The Dumplings wypada z line-upu KultURaliów, dołączają Brathanki

Nowe wiadomości od organizatorów XIII Rzeszowskich KultURaliów Studenckich. Do line-upu imprezy dołącza zespół Brathanki. Niestety z rozpiski wypadaThe Dumplings.

Aktualności

Kino Letnie. Rusza wakacyjny cykl pokazów plenerowych w Zorzy

Projekcja filmu „Terapia dla par” hiszpańskiego reżysera Gerardo Herrero zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. W ramach cyklu „Kino Letnie”, od maja do września wyświetlonych zostanie 18 filmów.

Aktualności

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Reklama