Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Otwarcie nowego sezonu turystycznego w Łańcucie miesiąc później

Dodano: /

Miesiąc później, tj. w piątek 1 marca 2019 r.  rozpocznie się nowy sezon turystyczny w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Opóźnienie spowodowane jest trwającymi właśnie intensywnymi pracami remontowo – konserwatorskimi realizowanymi na terenie obiektu.

We wnętrzach łańcuckiego Zamku kontynuowane są prace malarskie przy stolarce okiennej, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania sal ekspozycyjnych do przeprowadzenia tych działań. Wymaga to wyniesienia muzealiów, zabezpieczenia ścian i podłóg, co powoduje że wnętrza znajdujące się na zwyczajowej trasie nie nadają się do prezentowania zwiedzającym.

Intensywne prace prowadzone są także w parku. Roboty realizowane są na alejach oraz ciągach pieszych i polegają m.in. na wymianie podbudowy, zelektryfikowaniu części z nich. To czyni większość z nich niemożliwymi do przejścia.

Jak informuje Wit Karol Wojtowicz, Dyrektor Muzeum – Zamek w Łańcucie – „Mamy głęboką nadzieję, że do końca lutego uda się wykonać prace przy najbardziej newralgicznych trasach i przejściach między Zamkiem a zespołem hippicznym (zwanym w skrócie Powozownią). Pragniemy poinformować, że w związku z pracami prowadzonymi przy remoncie dachu nad halą zaprzęgową Wozowni, zmuszeni jesteśmy w tym roku do zamknięcia i wyłączenia jej z ruchu turystycznego. Za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.”

W wielu częściach zabytkowego parku poruszanie się jest niemożliwe, ponieważ zagraża bezpieczeństwu zwiedzających. Przy wejściach znajdują się informujące o tym tablice.

„Prawie cały park jest obecnie placem budowy. Oczywiście cieszymy się, że po kilkudziesięciu latach w parku i takiej klasie nareszcie są zakładane właściwe nawierzchnie alejek. Martwi nas jednak ogromnie znaczne ograniczenie jego dostępności dla turystów. Tak, jak na innych placach budowy, także tutaj obowiązują rozliczne nakazy i zakazy. Wkrótce zostanie wydzielony ciąg komunikacyjny między Zamkiem a zespołem hippicznym, aby turyści mogli bezpiecznie poruszać się po wyznaczonej trasie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do komunikatów” – dodaje dyrektor.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zosia Nowakowska i Wojtek Myrczek zaśpiewają piosenki z lat 20. i 30.

W programie m.in.: Połóż Dłoń Na Dłoni, To Ostatnia Niedziela, Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą, The Way You Look Tonight, Over The Rainbow, Już Nie Zapomnisz Mnie, Miłość Ci Wszystko Wybaczy.

Aktualności

Kolejne spotkanie z cyklu Wege Pogadanki

Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na czwarte spotkanie z cyklu WEGE POGADANKI, które odbędzie się w piątek 19 kwietniaw Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Aktualności

Bazos, Bruch i Mozart w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Grecka dyrygentka Maria Bazou poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu. Solistką wieczoru będzie skrzypaczka Oriana Masternak. Zabrzmią utwory Bazosa, Brucha i Mozarta.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Trzy sceny, kilkudziesięciu artystów [PEŁNY LINE-UP]

Już za niespełna miesiąc na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się największa studencka impreza na Podkarpaciu. Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili już pełen line-up. Karnety dostępne w sprzedaży tylko do końca kwietnia.

Aktualności

Kolejny koncert z cyklu Etno Wiosna. Wystąpi Kapela na Dobry Dzień

27 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Kapela na Dobry Dzień. Będzie to kolejny w tym sezonie koncert w ramach cyklu pn. Etno-Wiosna.

Aktualności

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Aktualności

Rockowa Noc 2024. Ruszyły zgłoszenia do przeglądu zespołów

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Przeglądu Zespołów Konkursowych Rockowa Noc 2024. Dla zwycięzców przewidziano m.in. występ podczas Festiwalu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Zgłoszenia potrwają do 13 maja.

Reklama