Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Piknik Amerykański na rzeszowskich Bulwarach

Dodano: /

Zbliża się wielki finał jubileuszowego XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. Z tej okazji rzeszowski Dom Kultury organizuje Piknik Amerykański, który odbędzie się w sobotę 22 lipca 2023 roku w godzinach 16:00-22:00 w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Realizowany od 1991 roku Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” jest obecnie najdłużej trwającym projektem organizowanym w ramach współpracy partnerskiej Rzeszowa i Buffalo. Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia, której organizatorami są Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Rzeszowski Dom Kultury odbywa się w dniach 10-22 lipca 2023 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

W dwutygodniowym kursie prowadzonym przez 12 amerykańskich wolontariuszy bierze udział 120 uczestników.

Uroczyste zakończenie XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” odbędzie się w sobotę 22 lipca 2023 roku. Niepowtarzalną okazją do poczucia klimatu kultury Stanów Zjednoczonych będzie tego dnia Piknik Amerykański. Organizatorzy wspólnie z partnerami wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji, które pozwolą mieszkańcom Rzeszowa przenieść się na ten jeden dzień do Stanów Zjednoczonych bez konieczności przemierzania wielkiego oceanu.

Piknik Amerykański odbędzie się w godzinach 16:00-22:00 w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Na uczestników wydarzenia czekać będą:

  • pokazy i konkursy z Klubem Baseballowym Bizony Rzeszów
  • pokaz tańca Studia Swinga Lindy dOt
  • byk rodeo i siłomierz
  • krykiet
  • zabawa w stylu country
  • dużo muzyki – oczywiście tylko amerykańskie hity! DJ Wojtus
  • polskie jedzenie i amerykańskie burgery

Wstęp na imprezę jest darmowy,  a udział we wszystkich atrakcjach bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Rzeszów Minimalny" - wystawa rzeszowskiego fotografa w Plazie

W „Strefie Kultury” centrum handlowego Plaza można oglądać wystawę fotografii Artura Wysockiego zatytułowaną „Rzeszów Minimalny”. W grudniu ubiegłego roku wystawa prezentowana była w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Aktualności

Rzeszowskie Piwnice podsumowały dotychczasową działalność. Jakie są plany na 2023 rok?

Rzeszowskie Piwnice podsumowały pierwszy rok swojej działalności. Przy okazji dowiedzieliśmy się również jakie atrakcje zaplanowano na 2023 rok. Ma być jeszcze więcej wydarzeń. W planach jest również m.in. otwarcie winoteki i ogródka...

Aktualności

Ferie z ROSiR. Wodny tor przeszkód i inne atrakcje

„0% nudy i 100% endorfin” – pod takim hasłem odbędą się ferie zimowe w obiektach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Hitem tegorocznym ferii będzie wodny tor przeszkód.

Aktualności

"Granica. Ludzie w drodze" - wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Sadowskiej

Wystawa jest kolejną odsłoną organizowanych w Rzeszowie spotkań poświęconych uchodźcom i migrantom, sytuacjom, z którymi mierzymy się na polskich granicach.

Aktualności

Koncert Czesława Mozila wyprzedany. Będzie dodatkowy występ

W związku z ekspresową wyprzedażą koncertu Czesława Mozila zaplanowanego na 10 marca o godz. 18:00 w Rzeszowie, organizatorzy ogłosili drugi koncert, który odbędzie się w tym samym dniu, o godz. 20:30.

Aktualności

Ferie zimowe w Rzeszowie. Dwa tygodnie pełne atrakcji

Miasto oraz podległe mu jednostki, przygotowało szereg atrakcji z okazji zbliżających się ferii zimowych w Rzeszowie.

Aktualności

Bezpłatny pokaz drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory"

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. BIAŁY".

Reklama