Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Piknik Amerykański na rzeszowskich Bulwarach

Dodano: 19.07.2023 r. / ws

Zbliża się wielki finał jubileuszowego XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. Z tej okazji rzeszowski Dom Kultury organizuje Piknik Amerykański, który odbędzie się w sobotę 22 lipca 2023 roku w godzinach 16:00-22:00 w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Realizowany od 1991 roku Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” jest obecnie najdłużej trwającym projektem organizowanym w ramach współpracy partnerskiej Rzeszowa i Buffalo. Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia, której organizatorami są Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Rzeszowski Dom Kultury odbywa się w dniach 10-22 lipca 2023 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

W dwutygodniowym kursie prowadzonym przez 12 amerykańskich wolontariuszy bierze udział 120 uczestników.

Uroczyste zakończenie XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” odbędzie się w sobotę 22 lipca 2023 roku. Niepowtarzalną okazją do poczucia klimatu kultury Stanów Zjednoczonych będzie tego dnia Piknik Amerykański. Organizatorzy wspólnie z partnerami wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji, które pozwolą mieszkańcom Rzeszowa przenieść się na ten jeden dzień do Stanów Zjednoczonych bez konieczności przemierzania wielkiego oceanu.

Piknik Amerykański odbędzie się w godzinach 16:00-22:00 w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Na uczestników wydarzenia czekać będą:

  • pokazy i konkursy z Klubem Baseballowym Bizony Rzeszów
  • pokaz tańca Studia Swinga Lindy dOt
  • byk rodeo i siłomierz
  • krykiet
  • zabawa w stylu country
  • dużo muzyki – oczywiście tylko amerykańskie hity! DJ Wojtus
  • polskie jedzenie i amerykańskie burgery

Wstęp na imprezę jest darmowy,  a udział we wszystkich atrakcjach bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku. DJ Party w sercu miasta

Bez koncertów, fajerwerków i muzycznych gwiazd – tak jak w poprzednich latach Rzeszów pożegna stary i powita Nowy Rok. Miejska zabawa sylwestrowa odbędzie się w Świątecznym Miasteczku i będzie miała kameralny charakter.

Aktualności

Weekend w Świątecznym Miasteczku [26 – 28.12.2025]

Przed nami przedostatni weekend z atrakcjami w Świątecznym Miasteczku. W programie m.in. ozdabiania pierniczków, występy artystyczne, rodzinny seans filmowy oraz świąteczne zabawy i potańcówki, które rozgrzeją zimowe wieczory.

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii – dwa utwory Iberta i symfonia Francka

Muzyka Iberta i Francka wypełni w piątkowy wieczór salę Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenta stanie Tomasz Tokarczyk. Solistką wieczoru będzie flecistka Weronika Balcerzyk. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 19:00.

Aktualności

Kizo w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Kizo dołączył do wykonawców przyszłorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Raper wystąpi w pierwszym dniu imprezy, tj. 8 maja 2026 r. na scenie Brend.

Aktualności

Wojtusiowa Izba Dzieciom – koncert charytatywny w WDK w Rzeszowie

Zespół Wojtusiowa Izba zagra charytatywny koncert na rzecz dzieci z rzeszowskich domów dziecka. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend pełen atrakcji w Świątecznym Miasteczku [19 – 21.12.2025]

Jarmark Bożonarodzeniowy, występy artystyczne, Bajkosfera w Domku Świętego Mikołaja, a także wieczorne karaoke i Christmas Party – tak zapowiada się kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku.

Aktualności

Prapremiera nowego spektaklu Teatru Przedmieście wg powieści Wiesława Myśliwskiego

Teatr Przedmieście przygotował nowe widowisko zatytułowane „Ucho igielne” wg powieści Wiesława Myśliwskiego, dwukrotnego laureata Literackiej Nagrody „Nike”. Prapremierowe pokazy odbędą się 20 i 21 grudnia 2025 r.

Reklama