Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Piotr Milewski spotka się z czytelnikami w Rzeszowie

Dodano: /

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Piotrem Milewskim - znanym pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem, autorem książki „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Koi Koi popularyzująca kulturę japońską na Podkarpaciu.

Piotr Milewski - pisarz, fotografik, wędrowiec. Urodził się w 1975 roku w Chełmie, wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii i Otaru. Mieszkał  w Monachium, Sapporo i Tokio. Dziewięć lat spędził w Japonii.

Był nauczycielem angielskiego, pomocnikiem kucharza na obozie dla upośledzonych umysłowo w USA, lektorem podręcznika do nauki języka polskiego w Tokio, wykładowcą akademickim, Świętym Mikołajem podczas targu bożonarodzeniowego w Sapporo, roznosicielem ulotek , sprzedawcą prasy, dziennikarzem, handlowcem w japońskim przedsiębiorstwie, ankieterem. Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce.

Debiutował w 2000 roku wierszem na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Autor bestsellerowych książek „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologii „Azja. Opowieści podróżne” (2018).

Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia w: National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Podróże, Odra, Zwierciadło, Kwartalnik Literacki WYSPA, Poznaj Świat, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Teraz” (w Filadelfii), Gazeta Polska w Japonii oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan.*

*Nota biograficzna ze strony  https://piotrmilewski.com/about

Spotkanie z Piotrem Milewskim odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 października 2023 r. o godz. 18:00 w Filii WiMBP nr 5, przy ul. Budziwojskiej 194. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc, której można dokonać dzwoniąc pod nr tel. 17 866 94 67 lub pisząc maila na adres filia-5@wimbp.rzeszow.pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zamień się książką! W placówkach WiMBP powróciły regały bookcrossingowe

Od wtorku 14 czerwca, tj. w dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, w agendach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteka Publiczna w Rzeszowie będzie można ponownie korzystać z regałów bookcrossingowych.

Aktualności

Re: Rzeszów Festival. Kolejni wykonawcy dołączają do line'upu

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo oraz Arek Kłusowski to kolejni artyści, którzy znaleźli się w line-upie nowego, letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL.

Aktualności

Wojciech Cejrowski z nowym programem komediowym w Rzeszowie

Występ odbędzie się już 11 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Wystawa malarstwa i recital w ramach Jubileuszu 70-lecia MDK Rzeszów

Przed nami kolejne wydarzenie organizowane w ramach Jubileuszu 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Tym razem będzie to „uczta dla oka, ucha i ducha”.

Aktualności

Marcin Meller spotka się z czytelnikami w Rzeszowie

Spotkanie będzie połączone z promocją książki „Czerwona ziemia”.

Aktualności

Przegląd Filmowy Via Carpatia. Bezpłatne pokazy filmów w kinie Zorza

W programie m.in. spotkanie z twórcami filmów "Obłoki śmierci. Bolimów 1915" czy plenerowy pokaz filmu „Historia mojej żony” na ul. 3 Maja.

Reklama