Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Plenerowa projekcja filmu "Lejdis" i dodatkowe atrakcje w centrum Rzeszowa

Dodano: /

Projekcja filmu „Lejdis” poprzedzona prelekcją reżysera, nauka samobadania oraz bezpłatny makijaż to część atrakcji, jakie przygotowała Rzeszowska Rada Kobiet i Rzeszowski Inkubator Kultury w ramach wydarzenia pod nazwą „Siłaczki mieszkańcom Rzeszowa”.

Wydarzenie odbędzie się  9 sierpnia o godz. 19:00 na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Wstęp bezpłatny, liczba miejsc siedzących ograniczona.

Jego główną atrakcją, będzie projekcja komedii „Lejdis” poprzedzona prelekcją wygłoszoną przez reżysera filmu Andrzeja Saramonowicza. Oprócz pokazu  filmu i spotkania z reżyserem zaplanowano także naukę samobadania, wykonywanie bezpłatnego makijażu przez wizażystkę Mary Kay, punkt informacyjny dotyczący leczenia oraz pomiary ciśnienia.

"Lejdis" to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Bohaterki filmu - podobnie jak bohaterki największych amerykańskich hitów "Seks w wielkim mieście", "Gotowe na wszystko" - to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Film opowiada o dwunastu miesiącach ich życia. Wszystkie Lejdis znają się od dzieciństwa, mieszkały przez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku-studni i chodziły do tej samej szkoły. W ciągu jednego roku ich życie radykalnie się zmieni. Na szczęście zostanie im to, co najważniejsze: przyjaźń. 

 

Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Carpathia Festival w lipcu znowu w Rzeszowie

Piętnastu finalistów z różnych krajów i muzyczna walka o Grand Prix, w jury Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej Krzysztof Dzikowski i Irena Santor.

Aktualności

Festiwal Twórców Kultury. Gwiazdą wieczoru zespół 1984

Już 1 lipca w godzinach 12:00 - 20:00 w Rzeszowie na terenie w sąsiedztwie fontanny multimedialnej odbędzie się Festiwal Twórców Kultury, podczas którego na scenie wystąpią artyści z Norwegii oraz Polski.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Znamy kolejne wydarzenia w ramach festiwalu

Rzeszów przygotowuje się do niezwykłego wydarzenia kulturalnego, które już niedługo rozpocznie się na terenie miasta.

Aktualności

Nowy obraz w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Prezentacja w najbliższą niedzielę

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zakupiło do swoich zbiorów obraz „Niedziela” Władysława Aleksandra Maleckiego (1836-1900). Obraz został zakupiony do Galerii Malarstwa Polskiego ze środków Województwa Podkarpackiego.

Aktualności

Teatr w sieci / Natenczas. Nabór do IV edycji warsztatów teatralnych w "Siemaszkowej"

Do 20 czerwca można zgłaszać się do udziału w IV edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży pn. TEATR W SIECI/ NATENCZAS.

Reklama