Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Podkarpacki Festiwal Organowy w weekend zawita do Rzeszowa

Dodano: /

W najbliższy weekend odbędą się kolejne dwa koncerty w ramach tegorocznej edycji Podkarpackiego Festiwalu Organowego.

W sobotę 3 sierpnia o godzinie 18.00 w Jarosławskim Opactwie z recitalem wystąpi niemiecki wirtuoz Stephan Lutermann z Osnanbrueck, który zaprezentuje dzieła kompozytorów niemieckich i W.A. Mozarta.

Dzień później, w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 20.00 w kościele św. Rocha w Rzeszowie (Słocina) zagra Bogdan Narloch z Koszalina. Zabrzmi muzyka niemiecka, angielska, włoska i polska, począwszy od wieku XVIII, po wiek XX. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Wstęp na festiwalowe koncerty jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zakończenie sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

W programie: Uwertura do opery „Euryanthe” Webera, koncert fortepianowy A-dur KV 414 Mozarta oraz suita „Sen nocy letniej” Mendelssohna.

Aktualności

Premierowy pokaz filmu "Elvis" na Babskim Wieczorze

Tradycyjnie przed seansem w holu kina od godz. 17:00 zaplanowano różne pokazy kosmetyczne i dietetyczne dla Pań.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Spotkanie z policjantami, symulator dachowania, ciuchcia i inne atrakcje

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy odbędzie się kolejny filmowy poranek dla dzieci. Motywem przewodnim spotkania będą bezpieczne wakacje.

Aktualności

Kino pod chmurką. Bezpłatne pokazy filmów z Festiwalu On Art w Letnim Ogródku Kulturalnym

Projekcje odbędą się zuż w najbliższy piątek 17 czerwca o godzinie 20:00 na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej.

Aktualności

Zamień się książką! W placówkach WiMBP powróciły regały bookcrossingowe

Od wtorku 14 czerwca, tj. w dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, w agendach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteka Publiczna w Rzeszowie będzie można ponownie korzystać z regałów bookcrossingowych.

Aktualności

Re: Rzeszów Festival. Kolejni wykonawcy dołączają do line'upu

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo oraz Arek Kłusowski to kolejni artyści, którzy znaleźli się w line-upie nowego, letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL.

Aktualności

Wojciech Cejrowski z nowym programem komediowym w Rzeszowie

Występ odbędzie się już 11 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama