Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Dodano: 11.10.2024 r. / Redakcja

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu o kontrowersyjnym niemiecko-australijskim fotografie mody „Helmut Newton. Piękno i bestia” w reżyserii Gero von Boehma.

Pokazy obydwu filmów odbędą się w najbliższą sobotę, 12 października o godz. 16:00 i 18:30. Jak zapowiadają organizatorzy, widzowie mogą liczyć na wyjątkową atmosferę, popcorn bez ograniczeń i muzykę, która dopełni całości.

Wejściówki na obydwa seanse można pobrać ze strony bilety.rzeszowskiepiwnice.pl

Poniżej godziny projekcji oraz opisy filmów.

16:00 – „Koneser” (2h 11 min, reż. Giuseppe Tornatore 2013)
Produkcja: Włochy

Po śmierci rodziców Claire Ibbetson dziedziczy kolekcję dzieł sztuki o nieoszacowanej wartości. Dziewczyna zleca wycenę spadku panu Oldmanowi, szanowanemu właścicielowi domu aukcyjnego.

18:30 - „Helmut Newton. Piękno i bestia” (1h 33 min reż . Gero von Boehm 2020)”
Produkcja USA.

Bohaterki kultowych portretów Helmuta Newtona nareszcie mają możliwość, aby przedstawić własną interpretację życia i twórczości tego kontrowersyjnego artysty.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Legenda polskiej estrady wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

Maryla Rodowicz dołączyła do wykonawców tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Legenda polskiej estrady wystąpi w drugim dniu festiwalu na scenie PRz.

Aktualności

Prace kilkunastu fotografów z kolektywu 52flickers na wystawie w Galerii Nierzeczywistej

6 marca w murach Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się wernisaż wystawy kolektywu fotograficznego 52flickers zatytułowanej “Punkt przecięcia”. Na ekspozycji prezentowane są prace kilkunastu członków grupy. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca...

Aktualności

MIÜ wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

MIÜ to kolejny raper w line-upie tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. Reprezentant młodego pokolenia pojawi się na scenie Brend w pierwszym dniu imprezy, tj, 8 maja.

Aktualności

Bluszcz i Jazzpospolita zagrają w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

14 marca 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi wrocławski duet Bluszcz. Kilka dni później scenę podziemi przejmie formacja Jazzpospolita, która zagra materiał z albumu „Kosmopolis”.

Aktualności

WDK zaprasza do udziału w wystawie podkarpackiej pisanki wielkanocnej. Ruszyły zgłoszenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w wystawie tradycyjnej podkarpackiej pisanki wielkanocnej – wydarzeniu, które od ponad trzech dekad gromadzi twórców wiernych dawnym technikom i międzypokoleniowemu przekazowi.

Aktualności

Muzyka Griega, Elgara i Wnuk-Nazarowej zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 27 lutego 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jacka Rogali wykona utwory Edwarda Griega, Edwarda Elgara i Joanny Wnuk -Nazarowej. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Marcin Zdunik. Początek...

Aktualności

Pezet i Bracia Figo Fagot wystąpią na Juwenaliach w Rzeszowie

Raper Pezet i zespół Bracia Figo Fagot dołączyli do listy wykonawców tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. W wydarzeniu weźmie udział łącznie ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach.

Aktualności

Znamy wykonawców kolejnej edycji Etno-Wiosny. Cykl rozpocznie koncert Bum Bum ORKeSTAR

14 marca 2026 roku w Rzeszowie odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznego cyklu „Etno-Wiosna”. Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi zespół Bum Bum ORKeSTAR. W kolejnych miesiącach usłyszymy takich wykonawców jak:...

Reklama