Rzeszów - Piątek, 01.05.2026
Reklama

Pokazy przedpremierowe filmu "Annette" równolegle z premierą w Cannes

Dodano: 02.07.2021 r. / ViC

6 lipca, na festiwalu w Cannes, swoją światową premierę będzie miał film „Annette” – najnowsze dzieło francuskiego reżysera Leosa Caraxa. Równolegle z canneńską projekcją, widzowie w Rzeszowie będą mogli obejrzeć w film w kinach Helios i Zorza.

Po raz pierwszy w historii polscy widzowie wraz z gośćmi otwarcia festiwalu w Cannes będą mogli uczestniczyć w światowej premierze „Annette”, najnowszego filmu z Adamem Driverem i Marion Cotillard w reżyserii Leosa Caraxa.

Podczas gdy Adam Driver i Marion Cotillard pojawią się na czerwonych schodach, polscy widzowie zasiądą w kinowych fotelach i doświadczą tych samych canneńskich emocji, odkrywając jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku.

Ten wyjątkowy pokaz odbędzie się 6 lipca o godz. 21:00 w ponad 100 kinach w Polsce. W Rzeszowie będą to kina sieci Helios oraz kino Zorza.

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję - Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge!”

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii – dwa utwory Iberta i symfonia Francka

Muzyka Iberta i Francka wypełni w piątkowy wieczór salę Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenta stanie Tomasz Tokarczyk. Solistką wieczoru będzie flecistka Weronika Balcerzyk. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 19:00.

Aktualności

Kizo w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Kizo dołączył do wykonawców przyszłorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Raper wystąpi w pierwszym dniu imprezy, tj. 8 maja 2026 r. na scenie Brend.

Aktualności

Wojtusiowa Izba Dzieciom – koncert charytatywny w WDK w Rzeszowie

Zespół Wojtusiowa Izba zagra charytatywny koncert na rzecz dzieci z rzeszowskich domów dziecka. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend pełen atrakcji w Świątecznym Miasteczku [19 – 21.12.2025]

Jarmark Bożonarodzeniowy, występy artystyczne, Bajkosfera w Domku Świętego Mikołaja, a także wieczorne karaoke i Christmas Party – tak zapowiada się kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku.

Aktualności

Prapremiera nowego spektaklu Teatru Przedmieście wg powieści Wiesława Myśliwskiego

Teatr Przedmieście przygotował nowe widowisko zatytułowane „Ucho igielne” wg powieści Wiesława Myśliwskiego, dwukrotnego laureata Literackiej Nagrody „Nike”. Prapremierowe pokazy odbędą się 20 i 21 grudnia 2025 r.

Aktualności

Gruzińskie wokalistki zaśpiewają podczas specjalnego koncertu noworocznego

27 grudnia 2025 r. w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert noworoczny podczas którego wystąpi Trio Mandili - jeden z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych zespołów wokalnych Kaukazu. Podczas wydarzenia publiczność usłyszy tradycyjną muzyką gruzińską.

Aktualności

Premiera filmu o rzeszowskim zespole RSC. Spotkanie z bohaterami i twórcami oraz koncert

Powstał film dokumentalny o legendarnym rzeszowskim zespole RSC. Uroczysta premiera z udziałem bohaterów i twórców odbędzie się 17 grudnia (środa) o godz. 18.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Po...

Aktualności

Znamy już 8 wykonawców, którzy wystąpią na Rzeszowskich Juwenaliach 2026

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów przedstawili kolejnego wykonawcę, który wystąpi na przyszłorocznej imprezie. Do ogłoszonych do tej pory artystów dołączył duet hip-hopowy PRO8L3M.

Reklama