Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Powraca konkurs "Kill me with the MUSIC". Ruszyły zgłoszenia

Dodano: 10.03.2023 r. / Redakcja

Po blisko 4 latach powraca Konkurs Piosenki Studenckiej pod hasłem "Kill me with the MUSIC". Skierowany jest do uzdolnionych studentów z całej Polski, którzy chcą rozwijać swoje talenty muzyczne i zrealizować swoje marzenia.

Już niebawem ruszają 28. Rzeszowskie Juwenalia. Razem z najhuczniejszą imprezą na Podkarpaciu rusza pierwsze towarzyszące mu wydarzenie, czyli 7. Edycja Studenckiego Konkursu Piosenki ,,Kill me with the MUSIC”, który stanowi istotną i sztandarową część akademickiego święta rzeszowskich studentów.

Celem konkursu jest wspieranie merytoryczne, organizacyjne i promocyjne utalentowanych wokalistów i zespołów, którzy prezentują wysoki poziom artystyczny, natomiast świat nie miał sposobności jeszcze o nich usłyszeć. Wydarzenie jest okazją dla nieodkrytych talentów muzycznych z naszego regionu do zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia, które może okazać się kamieniem milowym na drodze ich rozwoju.

Laureaci konkursu zostaną uhonorowani występami na Rzeszowskich Juwenaliach, w tym podczas otwarcia na Rzeszowskim Rynku oraz na Scenie Głównej Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej oraz innymi atrakcyjnymi nagrodami. Zgłoszenia do konkursu można składać do 24 marca.

Wstępne eliminacje konkursowe odbędą się już 28 marca oraz 4 kwietnia, natomiast gala finałowa została zaplanowana na 18-go kwietnia w auli V1 Budynku V Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwycięzców będzie wybierać uzdolnione muzycznie jury, w skład którego wchodzą m. in.

- Dr Anna Czenczek - doktor sztuk muzycznych oraz dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,, Rzeszów Carpathia Festival”, międzynarodowego jurora. Pani Anna to ceniona wokalistka, aranżerka wokalna, animatorka kultury. Jest też laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, nauczycielką emisji głosu

- Bartłomiej ‘Gibson’ Filip – muzyk, basista, gitarzysta, pianista, wokalista, kompozytor. Przygodę z muzyką zaczął w wieku 10. Bartek grał w wielu lokalnych zespołach i z szeregiem lokalnych muzyków, z którymi licznie koncertował na różnych scenach. Wśród nich wymienić można takie zespoły jak: Stallion (2009), Biopsy (2010), Tribute to Svann (2012-2013). Kilkukrotny członek jury Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc”. Muzyczna ścieżka Bartka była zawsze otwarta na występy z różnymi muzykami, dzięki czemu zdobył ogromne doświadczenie w grze nie tylko na gitarze basowej, ale także na innych instrumentach.

Podczas poprzedniej edycji ,,Kill me with the MUSIC” w kategorii ,,solista” zwycięzcą został Dawid Wojtoń, natomiast w kategorii zespołowej wygrał zespół Mikrokosmos.

Organizatorem Konkursu jest Sztab Organizacyjny Rzeszowskich Juwenaliów wchodzący w skład Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Najlepsze ilustracje dla dzieci z całego świata. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Okręgowym

Od 8 kwietnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie będzie można zobaczyć prace nagrodzone podczas Biennale Ilustracji Bratysława 2025 – jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych ilustracji książkowej dla dzieci.

Aktualności

Modelki na Rzeszowskich KultURaliach

„Jeden z najszybciej rosnących zespołów na polskiej scenie muzycznej. Od 2023 roku ich utwory zdobyły już setki milionów wyświetleń w serwisach streamingowych, a refreny błyskawicznie trafiają na playlisty i do social mediów”...

Aktualności

Kultowy „Żywot Briana” wraca na wielki ekran. Seanse w Zorzy w kwietniu i w maju

W kwietniu w maju Kino Zorza organizuje cztery seanse specjalne, podczas których będzie można zobaczyć na wielkim ekranie kultowy film „Żywot Briana” według Monty Pythona w zremasterowanej wersji. Bilety są już w...

Aktualności

Symfonia „Apokaliptyczna” Brucknera zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

Już w najbliższy piątek, 27 marca 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą czeskiego dyrygenta Jiřího Petrdlíka wykona monumentalne dzieło Antona Brucknera – VIII Symfonię c-moll „Apokaliptyczną"

Aktualności

Ponad 420 tys. zł dla RDK na zwiększenie dostępności oferty

Dzięki pozyskanym przez Rzeszowski Dom Kultury środkom o łącznej wysokości 423 tysięcy złotych wprowadzone zostaną rozwiązania ułatwiające korzystanie z kultury w Rzeszowie osobom o różnych potrzebach – nie tylko osobom z niepełnosprawnościami,...

Aktualności

„Piosenka w Meloniku”. Ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Galowy, gwiazdą Igor Herbut

Do sprzedaży trafiły bilety na Koncert Galowy tegorocznej edycji festiwalu „Piosenka w Meloniku” organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Igor Herbut. Przewodniczącym jury jest Robert Janowski.

Aktualności

Tradycyjne pisanki wielkanocne na wystawie WDK. Jeśli Ci się spodobają, możesz je kupić

Do 28 marca 2026 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie można podziwiać Wystawę Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Ekspozycja prezentuje pisanki z regionu, wykonane tradycyjnymi metodami. Ostatniego dnia wystawy, podczas finisażu ich...

Aktualności

Ulubiony pianista rzeszowskiej publiczności Grzegorz Niemczuk wraca do Rzeszowa już 22 kwietnia. Tym razem zagra na fortepianie Fazioli!

Filharmonia Podkarpacka już 22.04 ponownie stanie się sceną wydarzenia, na które melomani czekają z niecierpliwością. Do Rzeszowa powraca Grzegorz Niemczuk – pianista światowego formatu i artysta, którego publiczność darzy tu szczególną sympatią....

Reklama