Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Prace młodych fotografów w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Dodano: 23.01.2024 r. / ViC

Przez ponad miesiąc w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa prezentowane będą prace fotografów młodego pokolenia, wykonane w trakcie działań teatralnych odbywających się w sąsiadującym z Galerią I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Konarskiego.

Nowa wystawa w GFMR jest „wizualną opowieścią o polskich kobietach malarkach i ich drodze do wolności w sztuce. Fotografie wykonano m.in. podczas premierowego spektaklu pt. "Posiostrzenie", przygotowanego przez Teatr Bizarny oraz towarzyszących temu realizacji. Premiera odbyła się 10 czerwca 2023 roku w budynku I LO.

Wernisaż wystawy o takim samym tytule jak spektakl teatru Bizarny, odbędzie się w najbliższy piątek, 26 stycznia 2024 r. o godz. 18:00. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających 2 marca br. Wstęp wolny.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia trzech młodych fotografów: Kacpra Bijosia, Jakuba Paśko i Dawida Chmiela. Poniżej krótkie informacje o autorach.

Kacper BIJOŚ - urodzony w 2003 roku, aktualnie student fotografii w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi . Ukończył Studium Akademii Fotografii w Krakowie. Jego prace często zgłębiają tematykę społeczną. Za pomocą kształtu, barwy, czy czasu ekspozycji manipuluje obrazem, poszukując swojego własnego języka wizualnego.

Jakub PAŚKO - urodzony w 2001 roku w Rzeszowie - fotograf, aktualnie student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jego pasja do fotografii rozwija się równolegle do zdobywanej wiedzy z dziedziny grafiki, co wpływa na oryginalność i nowoczesność jego projektów.

Dawid CHMIEL - zajmuje się fotografią portretową, podejmując się również motywów modowych. Jego obecna działalność skupia się wokół kolektywu Xource, który jest swoistym trio - fotograf, modelka i projektantka. Specyfika ugrupowania pozwala na działalność artystyczną w zakresie mody i nie tylko.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Aktualności

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”

Działający w Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” obchodzi w tym roku 25 lecie działalności artystycznej. Z tej okazji już 26 kwietnia odbędzie się wielki koncert jubileuszowy.

Aktualności

Teatr Maska otrzymał duże dofinansowanie na dostępność

Prawie pół miliona złotych dofinansowania otrzymał Teatr Maska w ramach programu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”.

Reklama