Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

"Pradawne drzewo" - premiera nowego spektaklu w teatrze Maska

Dodano: 27.06.2022 r. / redakcja

W sobotę 2 lipca o godz. 16.30 w Teatrze Maska odbędzie się ostatnia premiera kończącego się sezonu artystycznego. Teatr zaprasza na spektakl „Pradawne drzewo” w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy.

„Pradawne drzewo” to teatralne zaproszenie do poszukiwań Początku i przyjrzenia się bliżej życiu nadzwyczajnego drzewa. Spektakl jest inspirowany mitologią słowiańską, która została tu okrojona do podstawowych motywów i znaczeń, tak by dzieci mogły w pełni uczestniczyć w przedstawianej historii. Widzowie są świadkami narodzin nieba, gwiazd, słońca (Swaróg), zjawisk przyrody, takich jak burze i pioruny (Perun) czy wiatr (Strzybóg), śledzą wyznaczanie kierunków świata (Świętowit).

A wszystko to dzieje się wokół prastarego Dębu…

To potężne drzewo znajduje się w centrum naszej opowieści. Podczas spektaklu rozrasta się, ukazując swoje tajemnice i odsłaniając wydarzenia, których było świadkiem. Aktorki są przewodnikami po świecie Natury. Łagodnie, za pomocą gestu, ruchu i śpiewu budują opowieść o początku świata.

Celem twórców jest zwrócenie uwagi na piękno, ale również i na kruchość przyrody, której naturalne funkcjonowanie jest dziś zagrożone. Dzieci poznają różne gatunki drzew, ich tajemnicze życie i wywodzące się ze słowiańszczyzny zwyczaje z nimi związane. Tradycje i elementy kultury ludowej ukazane są w nowoczesnej odsłonie.

Spektakl korzysta z różnorodnych środków teatru formy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowski Dom Kultury kolęduje dla niepełnosprawnej Darii z Rzeszowa

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa na kolejną edycję cyklu charytatywnych koncertów pod nazwą „Styczeń z Kolędą”.

Aktualności

Alternatywne plakaty Przemysława Szydłowskiego w Galerii WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę plakatów Przemysława Szydłowskiego.

Aktualności

Karnawałowy cykl Potańcówek Miejskich dla Seniorów

Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na bezpłatne zabawy taneczne dla seniorów.

Aktualności

Chór Pueri Cantores Resovienses zaśpiewa kolędy w Rzeszowskiej Katedrze

W organizacji Koncertu bierze udział Katedra Rzeszowska.

Aktualności

Styczniowy repertuar DKF Klaps

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w WDK zaprasza miłośników dobrego filmu do udziału w styczniowych projekcjach filmowych.

Reklama