Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Przedwojenne piosenki i arie na zakończenie wakacji w WDK

Dodano: 23.08.2021 r. / ViC

28 sierpnia 2021 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się koncertowe pożegnanie lata. Na scenie wystąpią soliści Podkarpackiego Teatru Muzycznego Halka. W programie przedwojenne piosenki i arie.

Pożegnanie lata arią i piosenką, to propozycja Teatru Muzycznego HALKA na spędzenie z piosenką ostatniej wakacyjnej soboty. Koncert pod nazwą „Lekko zwiewnie” to zaproszenie do wspólnej podróży w czasie z muzyką dla całych  rodzin : dzieci, młodzież, rodziców i dziadków.

W koncercie usłyszymy m.in. stare przedwojenne piosenki, jak np. „Dlaczego właśnie dziś” (z filmu Dwie Joasie, z 1935 roku), „Tak jak ty” (utwór z filmu Ada to nie wypada z 1936 roku) oraz wprowadzająca w nastrój jesiennej nostalgii – piosenkę „Kasztany” z repertuaru S. Przybylskiej do słów Krystyny Wodnickiej. Jako wspomnienie podróży do ognistej Hiszpanii, posłuchać będzie można słynnej arii „ Dziewczęta z Barcelony” z operetki Clivia -Nico Dostala .

W rolę czarującej Hiszpanki wcieli się Aleksandra Szymańska. Ponadto, nie zabraknie również słynnych arii „Brunetki, blondynki”, oraz „Wielka sława to żart” z operetki „Baron Cygański” w wykonaniu naszych tenorów Tomasza Furmana i Marcina Pokusy.

W rolę Adeli z Zemsty Nietoperza wcieli się zaś sopranistka koloraturowa Jakdwiga Kot-Ochał. Całości koncertu dopełnia urokliwe duety z operetki „Wiedeńska Krew” J. Straussa. Solistom towarzyszyć będzie rzeszowska pianistka- Aneta Czach.

Koncert odbędzie się 28 sierpnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Bilety w cenie 30 z można rezerwować pod nr telefonu: 695 703 312. Wejściówki będzie można odebrać w dniu koncertu w godz.: 16.00 do 18.00 w kasie WDK.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Dwuchromianowe impresje” – wystawa prac Marcina Materniaka w Galerii WDK

W Galerii WDK można oglądać fotografie Marcina Materniaka wykonane w dawnej technice gumy dwuchromianowej. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 11 marca br.

Aktualności

Legenda polskiej estrady wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

Maryla Rodowicz dołączyła do wykonawców tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Legenda polskiej estrady wystąpi w drugim dniu festiwalu na scenie PRz.

Aktualności

Prace kilkunastu fotografów z kolektywu 52flickers na wystawie w Galerii Nierzeczywistej

6 marca w murach Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się wernisaż wystawy kolektywu fotograficznego 52flickers zatytułowanej “Punkt przecięcia”. Na ekspozycji prezentowane są prace kilkunastu członków grupy. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca...

Aktualności

MIÜ wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

MIÜ to kolejny raper w line-upie tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. Reprezentant młodego pokolenia pojawi się na scenie Brend w pierwszym dniu imprezy, tj, 8 maja.

Aktualności

Bluszcz i Jazzpospolita zagrają w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

14 marca 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi wrocławski duet Bluszcz. Kilka dni później scenę podziemi przejmie formacja Jazzpospolita, która zagra materiał z albumu „Kosmopolis”.

Aktualności

WDK zaprasza do udziału w wystawie podkarpackiej pisanki wielkanocnej. Ruszyły zgłoszenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w wystawie tradycyjnej podkarpackiej pisanki wielkanocnej – wydarzeniu, które od ponad trzech dekad gromadzi twórców wiernych dawnym technikom i międzypokoleniowemu przekazowi.

Aktualności

Muzyka Griega, Elgara i Wnuk-Nazarowej zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 27 lutego 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jacka Rogali wykona utwory Edwarda Griega, Edwarda Elgara i Joanny Wnuk -Nazarowej. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Marcin Zdunik. Początek...

Aktualności

Pezet i Bracia Figo Fagot wystąpią na Juwenaliach w Rzeszowie

Raper Pezet i zespół Bracia Figo Fagot dołączyli do listy wykonawców tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. W wydarzeniu weźmie udział łącznie ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach.

Reklama