Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Rockowa Noc X Faine Misto - spotkania z zespołami i premierowy utwór Korpiklaani

Dodano: 26.08.2022 r. / ViC

Dziś w Rzeszowie rozpoczyna się trzydniowe święto mocnego grania. Od 26 do 28 sierpnia teren miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej zmieni się w Rock City z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności. Podczas festiwalu odbędą się również spotkania z zespołami. Z kolei formacja Korpiklaani, headliner imprezy, szykuje dużą niespodziankę – na koncercie w Rzeszowie zagrają premierowy numer.

W line-upie festiwalu Rockowa Noc X Faine Misto znalazły się zespoły z Polski i zagranicy. Hedlinerem będzie fińska formacja Korpiklaani, która wystąpi w pierwszym dniu festiwalu (26 sierpnia). Tego wieczoru na scenie zabrzmi także hucul metal na koncercie kapeli KARNA, electronic metal w wydaniu Space of Variations, czy melodic metal na koncercie kapeli IGNEA. Zagrają też znani w kilkunastu krajach świata Stoned Jesus i Sick Solution  - zdobywcy The Best Ukrainian Metal Act jako najlepszy zespół metalowy 2021.

27 sierpnia wystąpią Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi Przegląd Zespołów Konkursowych – występy młodych kapel, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami muzycznymi. Uczestnicy walczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu.

Line-up Rockowa NocXFine Misto 28 sierpnia to wspominany występ laureata Przeglądu Zespołów Konkursowych i koncerty Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i kapeli Riverside.

Podczas całego festiwalu teren Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w ROCK CITY ze strefami różnych rockowych aktywności, między innymi tzw. garażówką, strefą Monster Energy, strefą motocyklistów, nocnym ogniskiem i polem namiotowym.

Premierowy utwór Korpiklaani

26 sierpnia 2022 r. w serwisach streamingowych zadebiutuje nowy utwór zespołu Korpiklaani zatytułowany "Krystallomantia". Zespół zagra go premierowo podczas rzeszowskiego festiwalu. Grupa wystąpi w pierwszym dniu imprezy o godz. 22:20.

Spotkania z zespołami

Spotkania z artystami, którzy zagrają podczas Rockowej Nocy, odbędą się w specjalnej strefie jednego z partnerów festiwalu - Monster Energy. Będzie można zdobyć m.in, autografy. Poniżej godziny spotkań:

 

Piątek:

17:20 - 17:50 Sick Solution

18:30 - 19:00 Ignea

19:40 - 20:10 Space of Variations

20:50 - 21:20 Stoned Jesus

21:40 - 22:10 Karna

 

Sobota:

20:00 - 20:30 Mr. Pollack

21:30 - 22:00 Jesus Chrysler Suicide

22:20 - 22:50 KSU

22:50 - 23:20 Proletaryat

 

Niedziela:

18:00 - 18:30 Turbo

21:10 - 21:40 Tides From Nebula

23:30 - 00:00 Riverside

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ruszają zapisy na zimowe półkolonie w Rzeszowskim Domu Kultury

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci do udziału w zimowych półkoloniach, które odbędą się w terminie od 16 stycznia do 27 stycznia 2023 roku w jedenastu filiach na terenie całego miasta.

Aktualności

Adam Nowak zamiast Stanisława Soyki na finale Rzeszów Jazz Festiwal

Już w najbliższą sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert finałowy 10 edycji Rzeszów Jazz Festiwal. Wystąpi Grażyna Łobaszewska, która świętuje w tym roku 50 lecie działalności scenicznej.

Aktualności

Weekend z komiksem w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu zapraszają w dniach 10-11 grudnia 2022 r. na XXXIII Podkarpackie Spotkania z Komiksem.

Aktualności

Zmiana kolejności filmów w grudniowym DKF Klaps. Dodatkowy pokaz w kinie Zorza

Z przyczyn technicznych, Wojewódzki Dom Kultury zmuszony był zmienić kolejność wyświetlanych filmów w grudniowym repertuarze DKF Klaps.

Aktualności

VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców spragnionych świątecznego klimatu na VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się już w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój.

Aktualności

Mikołajkowy Maraton Horrorów postraszy w kinach Helios

Maniakalny klaun, mroczne legendy, przerażające tajemnice - to wszystko zawładnie kinami Helios już w najbliższy piątek, 9 grudnia w ramach Mikołajkowego Maratonu Horrorów.

Aktualności

Twórczość Teresy Puchowskiej-Sturlis w Muzeum Dobranocek

Wystawa zatytułowana "Titka – wystawa twórczości Teresy Puchowskiej-Sturlis" dostępna będzie od 8 grudnia 2022 r.

Reklama