Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Ruszają zapisy na zimowe półkolonie w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury

Dodano: 28.11.2024 r. / Redakcja

fot. RDK
fot. RDK

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza małych mieszkańców miasta do spędzenia ferii zimowych aktywnie i w gronie rówieśników w placówkach instytucji. Zapisy na półkolonie startują już w najbliższy poniedziałek, 2 grudnia 2024 r. 

W zajęciach organizowanych w 13 filiach RDK mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7 – 12 lat.  Zaplanowano mnóstwo warsztatów tematycznych, gier i zabaw (również na świeżym powietrzu), a także zajęcia kreatywne, podczas których uczestników ograniczać może tylko wyobraźnia. Dziećmi będą się opiekować wychowawcy pełni pasji i pozytywnej energii.

Czym dom kultury pragnie zainteresować dzieci? Dla miłośników zwierząt w Dniu Kota przygotował warsztaty plastyczne „Mozaikowe kotki”, a tych, którzy preferują kolorowe piórka,
na pewno ucieszy wycieczka do papugarni. Mali kucharze spróbują swoich sił, wypiekając pierniczki, natomiast czarodziejów z pewnością zainteresuje pokaz iluzji. A co powiecie na warsztaty fotograficzne albo w prawdziwej pizzerii, albo naukę kung-fu? To ledwie przedsmak atrakcji, które przygotowano dla najmłodszych.

Zimowy wypoczynek został podzielony na dwa turnusy (I – od 17 do 21 lutego i II - od 24 do 28 lutego) i będzie organizowany w godzinach 7:00-16:30. Zapisy będą prowadzone od 2 grudnia (od godz. 17:00) do 13 grudnia (uzupełniające – w przypadku wolnych miejsc – od 15 do 24 stycznia 2025 r.) tylko przez formularz online, dostępny od momentu startu zapisów na profilu facebookowym oraz stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury.

Koszt udziału w turnusie wynosi 500 zł za jedno dziecko, natomiast posiadacze „Rzeszowskiej Karty Rodziny” bądź karty „Rodzina Wielodzietna 3+, Rodzina Zastępcza” mają prawo do zniżki i płacą 330 zł. Półkolonie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, a szczegóły dotyczące zapisów i udziału zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie www.rdk.rzeszow.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Uwaga – pierwszeństwo w zapisach na półkolonie mają posiadacze Rzeszowskiej Karty Mieszkańca.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Spektakl "Kroniki podwórkowe" w plenerze

Zbliża się kolejny spektakl plenerowy organizowany w ramach Letniej Sceny Teatru Przedmieście.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla seniorów w Rzeszowie

Od sierpnia do października br., Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne organizuje warsztaty fotograficzne dla seniorów. Bezpłatne szkolenia będą odbywać się w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. Jana Matejki 10 oraz podczas plenerów miejskich.

Aktualności

"Niebo nad Berlinem" na zakończenie retrospektywy Wima Wendersa

W poniedziałek, 31 lipca 2023 r. w Kinie Za Rogiem Cafe odbędzie się ostatnia projekcja filmowa w ramach „Retrospektywy Wima Wendersa”. Wyświetlony zostanie film „Niebo nad Berlinem”. Początek seansu o godz. 18:30.

Aktualności

Spotkanie z Iloną Łepkowską w Ogrodach Bernardyńskich

Ilona Łepkowska spotka się z rzeszowską publicznością w ramach cyklu „Letnie Ogrody Literackie” organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Koncert Jack Dupon i Mark and The Boomers na rzeszowskim Rynku

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Improwizacje na Skwerze”.

Aktualności

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z...

Aktualności

Wystawa fotografii w terminalu lotniska w Jasionce

Wystawa zatytułowana „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, którą przygotowało Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Aktualności

Plenerowe koncerty kameralne na rzeszowskich osiedlach

Już w ten weekend odbędą się trzy z czterech wydarzeń plenerowych organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach cyklów: „Dobry wieczór z kulturą” oraz „Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.

Reklama