Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Ruszyły zgłoszenia na XXIV Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne w WDK

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z ubiegłorocznej wystawy w Galerii WDK, fot. ViC / RESinet.pl
Zdjęcie z ubiegłorocznej wystawy w Galerii WDK, fot. ViC / RESinet.pl

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza koła, kluby i grupy fotograficzne z Podkarpacia do udziału w XXIV Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Konfrontacje od lat stanowią jedną z najważniejszych prezentacji twórczości fotograficznej regionu. Wystawa będzie okazją do pokazania dorobku artystycznego podkarpackich fotografów, a także wymiany doświadczeń i porównania umiejętności zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów fotografii.

Organizatorzy proszą o dostarczenie gotowych plansz wystawienniczych do 28 maja 2026 roku do siedziby Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Stefana Okrzei 7. Do zgłoszenia należy dołączyć krótką informację o działalności grupy.

Fotografie mogą być wykonane w dowolnej technice i dotyczyć dowolnej tematyki. Każda grupa będzie mogła zaprezentować swoje prace na około sześciu planszach poziomych lub ośmiu pionowych w formacie 70x100 cm. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie zgłoszenie większej liczby plansz po uzyskaniu zgody organizatorów.

Najlepsze zestawy klubowe zostaną nagrodzone przez dyrektora WDK w Rzeszowie. Łączna pula nagród wynosi około 12 tysięcy złotych.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 3 czerwca 2026 roku o godz. 18:00 w Galerii WDK w Rzeszowie.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali wówczas 310 fotografii autorstwa 132 fotografików i fotografów reprezentujących 19 podkarpackich kół, klubów, grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wernisaż wystawy Beaty Czyżewskiej otworzy Rzeszów Jazz Festiwal 2023

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największego festiwalu jazzowego na Podkarpaciu. Wydarzeniem otwierającym będzie wystawa fotografii Beaty Czyżewskiej prezentująca koncerty i artystów poprzedniej edycji.

Aktualności

Gala operowo-operetkowa z Jonasem Kaufmannem w kinie Zorza

W listopadzie kino Zorza pokaże retransmisję gali operowo-operetkowej z udziałem gwiazd operowego świata.

Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie będzie miał nową nazwę i status

Od przyszłego roku Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zmieni nazwę na Centrum Młodzieży w Rzeszowie i zyska status pałacu młodzieży.

Aktualności

Uroczystości upamiętniające Józefa Szajnę i odsłonięcie "Drabiny do nieba"

W środę, 25 października 2023r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Wokół rzeźby Józefa Szajny Drabina do nieba", które jest upamiętnieniem wyjątkowego artysty urodzonego w Rzeszowie.

Aktualności

XX edycja festiwalu "O Laur Rzecha". Wystąpi ponad 400 tancerzy

24 grupy taneczne na prezentacjach konkursowych i ponad 400 tancerzy na scenie podczas koncertu galowego - tak zapowiada się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”, który odbędzie się w...

Aktualności

"Kraina Zmysłów" - twórczość osób z zaburzeniami psychicznymi w BWA

„Kraina zmysłów” to wystawa jubileuszowa z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, która prezentowana będzie w Biurze Wystaw Artystycznych od 19 października do 5...

Aktualności

Zespół Organek zapowiada trasę koncertową MTV Unplugged. Rzeszów jednym z przystanków

W styczniu 2024 r.zespół Organek rozpocznie akustyczną trasę koncertową, która będzie promowała zapowiedziany na początek przyszłego roku album MTV Unplugged Organek. Do kwietnia grupa odwiedzi kilkanaście polskich miast, w tym również Rzeszów.

Aktualności

Od starożytności do XIX wieku. Cykl wykładów o historii sztuki w Rzeszowskich Piwnicach

W listopadzie Rzeszowskie Piwnice rozpoczną nowy cykl wykładów o historii sztuki. Poprowadzą je historyczki sztuki – dr Anna Stróż-Pawłowska oraz Karolina Chomiczewska. W sumie przez dwa semestry odbędzie się 12 spotkań.

Reklama