Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Ruszyły zgłoszenia na XXIV Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne w WDK

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z ubiegłorocznej wystawy w Galerii WDK, fot. ViC / RESinet.pl
Zdjęcie z ubiegłorocznej wystawy w Galerii WDK, fot. ViC / RESinet.pl

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza koła, kluby i grupy fotograficzne z Podkarpacia do udziału w XXIV Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Konfrontacje od lat stanowią jedną z najważniejszych prezentacji twórczości fotograficznej regionu. Wystawa będzie okazją do pokazania dorobku artystycznego podkarpackich fotografów, a także wymiany doświadczeń i porównania umiejętności zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów fotografii.

Organizatorzy proszą o dostarczenie gotowych plansz wystawienniczych do 28 maja 2026 roku do siedziby Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Stefana Okrzei 7. Do zgłoszenia należy dołączyć krótką informację o działalności grupy.

Fotografie mogą być wykonane w dowolnej technice i dotyczyć dowolnej tematyki. Każda grupa będzie mogła zaprezentować swoje prace na około sześciu planszach poziomych lub ośmiu pionowych w formacie 70x100 cm. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie zgłoszenie większej liczby plansz po uzyskaniu zgody organizatorów.

Najlepsze zestawy klubowe zostaną nagrodzone przez dyrektora WDK w Rzeszowie. Łączna pula nagród wynosi około 12 tysięcy złotych.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 3 czerwca 2026 roku o godz. 18:00 w Galerii WDK w Rzeszowie.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali wówczas 310 fotografii autorstwa 132 fotografików i fotografów reprezentujących 19 podkarpackich kół, klubów, grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Alisha wyruszy w głąb narkotykowej krainy… Premiera nowego spektaklu teatru Maska

16 listopada 2025 r. odbędzie się premiera nowego przedstawienia Teatru Maska. Tym razem będzie to sztuka dedykowana nieco starszej publiczności. Spektakl „Znaki szczególne” powstał na podstawie tekstu Kuby Kaprala. Za reżyserię odpowiedzialna...

Aktualności

Rzeszów na 3 dni stanie sią podróżniczą stolicą Polski. Jest program 17. Kalejdoskopu Podróżniczego

17. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy - Festiwal Kultur Świata to trzy dni pełne pasji, opowieści z najdalszych zakątków globu, filmów, warsztatów i spotkań z niezwykłymi ludźmi – podróżnikami, sportowcami i odkrywcami. Trzydniowe wydarzenie...

Aktualności

Rockowa Noc 2025. Godzinowa rozpiska koncertów

Coraz mniej dni zostało do rozpoczęcia najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie. Organizatorzy Rockowej Nocy podali godzinową rozpiskę koncertów. Sprawdź, o której zagra zespół, na który czekasz.

Aktualności

Rusza trzecia odsłona spotkań filmowych „Północ–Południe” [PROGRAM]

W dniach 6–9 listopada miłośnicy kina będą mieli okazję obejrzeć znakomite produkcje filmowe pochodzące z krajów naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Wszystko to w ramach kolejnej, trzeciej już edycji wydarzenia pn. „Północ–Południe...

Aktualności

Marek Pijarowski i duet fortepianowy Aleami Piano Duo wykonawcami piątkowego koncertu symfonicznego

Uwertura „Korsarz” Hectora Berlioza, koncert d-moll na dwa fortepiany i orkiestrę Poulenca oraz „La mer” Debussy’ego zabrzmią w piątek w Filharmonii Podkarpackiej. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi prof. dr hab. Marek Pijarowski. Tego wieczoru...

Aktualności

Koncert duetu Bolewski & Tubis promujący ich najnowszy album

„Kochaj...wszystko inne może poczekać” - Duet Bolewski & Tubis zaprasza w czwartek 13 listopada o godz. 19.00 do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na niezapomniany i emocjonujący koncert promujący ich najnowszy, autorski...

Aktualności

Punky Reggae Live 2026 w Rzeszowie z urodzinowym setem Farben Lehre

Trasa Punky Reggae Live powraca do Rzeszowa. Koncertowa uczta dla zwolenników „pozytywnych wibracji, dobrej zabawy, melodyjnego grania oraz szczerych dźwięków” odbędzie się 20 lutego w klubie Pod Palmą.

Reklama