Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Ruszyły zgłoszenia na XXIV Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne w WDK

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z ubiegłorocznej wystawy w Galerii WDK, fot. ViC / RESinet.pl
Zdjęcie z ubiegłorocznej wystawy w Galerii WDK, fot. ViC / RESinet.pl

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza koła, kluby i grupy fotograficzne z Podkarpacia do udziału w XXIV Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Konfrontacje od lat stanowią jedną z najważniejszych prezentacji twórczości fotograficznej regionu. Wystawa będzie okazją do pokazania dorobku artystycznego podkarpackich fotografów, a także wymiany doświadczeń i porównania umiejętności zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów fotografii.

Organizatorzy proszą o dostarczenie gotowych plansz wystawienniczych do 28 maja 2026 roku do siedziby Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Stefana Okrzei 7. Do zgłoszenia należy dołączyć krótką informację o działalności grupy.

Fotografie mogą być wykonane w dowolnej technice i dotyczyć dowolnej tematyki. Każda grupa będzie mogła zaprezentować swoje prace na około sześciu planszach poziomych lub ośmiu pionowych w formacie 70x100 cm. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie zgłoszenie większej liczby plansz po uzyskaniu zgody organizatorów.

Najlepsze zestawy klubowe zostaną nagrodzone przez dyrektora WDK w Rzeszowie. Łączna pula nagród wynosi około 12 tysięcy złotych.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 3 czerwca 2026 roku o godz. 18:00 w Galerii WDK w Rzeszowie.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali wówczas 310 fotografii autorstwa 132 fotografików i fotografów reprezentujących 19 podkarpackich kół, klubów, grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

HailSAY10 Tour nadciąga. W line-upie rzeszowski zespół SARS

28 listopada 2025 r. w rzeszowskim Pubie Spółdzielczym odbędzie się koncert metalowy w ramach trasy “HailSAY10 Tour”. Na scenie m.in. rzeszowski zespół SARS oraz Semprah, Lunacy i Void Spectrum.

Aktualności

Koncepcje „Biblioteki Nowej” na wystawie pokonkursowej w WiMBP przy ul. Sokoła

W budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie można oglądać wystawę pokonkursową przedstawiającą efekty międzynarodowego konkursu architektonicznego na projekt kompleksu obiektów kultury pn. „Biblioteka Nowa” w Rzeszowie.  Ekspozycja prezentuje nagrodzone koncepcje oraz...

Aktualności

Symfoniczny wieczór w Filharmonii z muzyką trzech kompozytorów i wyjątkowymi gośćmi

Piątkowy wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej rozpoczną „Wariacje symfoniczne” Antonina Dvořáka. Następnie słuchacze zgromadzeni w sali koncertowej usłyszą „Koncert wiolonczelowy a-moll” Roberta Schumanna. Na zakończenie wieczoru zabrzmi Symfonia e-moll „Odrodzenie” Mieczysława Karłowicza....

Aktualności

Grudniowy DKF Klaps z „Łowcą Jeleni” i niemym „Lokatorem” Hitchcocka z muzyką na żywo

Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w grudniu na kolejne projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Kolejny raper w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Malik Montana to kolejny po Sentino raper, ktory znalazł się w gronie wykonawców najbliższej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Wcześniej organizatorzy potwierdzili również udział w imprezie zespołu Myslovitz.

Aktualności

6 zespołów zagra na rzecz dzieci z rzeszowskiego hospicjum

14 grudnia w rzeszowskim klubie Pod Palmą odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny pn. „Kapela Serc”. Wystąpi sześć zespołów: Stare Dziady, TSA, Gerard Magnus Band i Siczka, Jelonek, Raya Bell oraz grupa Turbo....

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2026. Kolejny artysta w line-upie

Sentino to kolejny po Myslovitz wykonawca, który dołączył do line-up’u kolejnej edycji „Najlepszych Juwenaliów w Polsce”. Raper wystąpi 9 maja na scenie Brend.

Aktualności

Marek Bałata i pianista młodego pokolenia wystąpią na scenie WDK

2 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury wystąpi wybitny polski wokalista jazzowy Marek Bałata wspólnie z pianistą młodego pokolenia Dominikiem Wanią w ramach projektu „Impromptus”.

Reklama