Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Sławek Uniatowski wykona swoje przeboje w Filharmonii Podkarpackiej

Dodano: 18.12.2019 r. / ViC

Koncert pn. The Best Of Wodecki, Sinatra, Zaucha odbędzie się 28 stycznia 2020 o godz. 19:00 w Filharmonii Podkarpackiej.  Podczas koncertu Sławek Uniatowski wraz z zespołem wykona najwspanialsze przeboje ze swojego wieloletniego dorobku artystycznego.

Sławek Uniatowski - wokalista śpiewający barytonem, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista z Torunia. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Wiosną 2005 r. zajął drugie miejsce w czwartym sezonie talent show  "Idol" w telewizji Polsat.

W 2006 roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2011 roku wziął udział w projekcie "Poland Why Not", z którym koncertował m.in. w Indiach i Japonii.

W 2012 roku wraz z Poet's Corner nagrał singiel "Angel in my arms". W

2014 roku podczas koncertu "Grzegorz z Ciechowski. Spotkanie z legendą"

zaśpiewał utwór "Tak… Tak… To ja" z repertuaru Obywatela G.C. przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Orkiestry Adama Sztaby.

W międzyczasie koncertował z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony'ego Bennetta, Nat "King" Cole'a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald.

Z okazji 100. Rocznicy urodzin Franka Sinatry  zaśpiewał w radiowej Trójce wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem.

6 września 2016 roku wystąpił z Davidem Fosterem podczas koncertu zorganizowanego w Warszawie przez Ambasadę Indonezji.

20 kwietnia 2018 roku ukazał się jego debiutancki album "Metamorphosis", który w czerwcu 2019 roku pokrył się złotem.

Jest to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

W ostatnim roku wziął udział w różnych festiwalach między innymi "Wodecki Twist Festiwal", "NIEMEN inaczej", "Koncert Muzyki Filmowej"  czy "Lato z Radiem".

Podczas festiwalu w Opolu zaśpiewał "Radość o poranku" wspólnie z Kasią Moś i Kasią Wilk, oraz "Masz w oczach nieba dwa" w towarzystwie Gospel Choir.

Wraz z Anią Rusowicz nagrali interpretację "Szukaj mnie" Edyty Geppert, która ukazała się w filmie "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3".

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przyznał Sławkowi Uniatowskiemu Honorowy Medal Thorunium w uznaniu zasług dla Miasta Torunia.

23 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta "Dobrze, że jesteś" - ostatnia płyta Zbigniewa Wodeckiego, do której nagrał utwór ,,Nie ma jak Bacharach".

Na płycie śpiewali również: Kayah, Beata Przybytek, Kuba Badach, Andrzej Lampert oraz Junior Robinson, za którą 8 czerwca 2019 roku podczas Wodecki Twist Festiwal w Krakowie odebrali Platynową Płytę.

Uniatowski wystąpi razem z zespołem w składzie:  Rafał Stępień – fortepian, Tomasz Torres – perkusja, Paweł Puszczało - gitara basowa.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Cezary Jurkiewicz z nowym programem przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Jurkiewicz, jeden z popularniejszych w Polsce stand-uperów, już wkrótce rusza w trasę promującą nowy program. Jednym z przystanków będzie Rzeszów. Komik wystąpi u nas w połowie lutego.

Aktualności

Wernisaż wystawy „Czas pogodnego piękna” z okazji jubileuszu 80-lecia Wacława Kochanowicza

W najbliższą sobotę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – jubileusz 80-lecia urodzin Wacława Kochanowicza, wybitnego malarza związanego z Podkarpaciem. Towarzyszący uroczystości wernisaż „Czas pogodnego piękna”...

Aktualności

Laureat Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Rzeszowie. W programie m.in. Bach i Schubert na cztery ręce

1 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się recital Philippe Giusiano, zdobywcy lauru na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Aktualności

Bandoska, szałamaistki i mażoretki wystąpią na Zimowym Koncercie w WDK

Szykuje się gratka dla miłośników muzyki, tańca i tradycji. Pod koniec stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy Koncert Zimowy. Na scenie zaprezentują się trzy zespoły artystyczne z WDK.

Aktualności

Finisaż wystawy "Galeria Jednego Zdjęcia 2024-2025"

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza na finisaż wystawy „Galeria Jednego Zdjęcia 2024–2025”, który odbędzie się 30 stycznia 2026 roku w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie o godz. 18:00.

Aktualności

Wielki Koncert Świątecznej Pomocy w Rzeszowie

Cztery zespoły zagrają podczas trzeciej edycji Wielkiego Koncertu Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się 24 stycznia w klubie Pod Palmą. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rzecz WOŚP.

Aktualności

Dofinansowanie dla Muzeum Dobranocek na konserwację kultowych lalek

50 tys. zł dofinansowania z MKiDN otrzymało Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Pieniądze zostaną przeznaczone na konserwację lalek filmowych z serialu „Trzy Misie”.

Aktualności

Rockowa noc from the Basement „po rzeszowsku”. Znamy line-up drugiego koncertu

Organizatorzy najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie zapowiedzieli trzeci w tym roku koncert w ramach cyklu „Rockowa Noc from the Basement”. W lutym w rzeszowskich podziemiach zaprezentują się trzy rzeszowskie zespoły.

Reklama