Rzeszów - Niedziela, 21.06.2026
Reklama

„Słowo i obraz”. Warsztaty z malarką i ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską

Dodano: 25.09.2024 r. / Redakcja

W najbliższy piątek WiMBP w Rzeszowie organizuje kolejne spotkanie w ramach projektu „Słowo i Obraz”. Gościem będzie Elżbieta Wasiuczynska – malarka i ilustratorka. Warsztaty zostaną przeprowadzone na podstawie książek Tomasza Samojlika, „Ambaras” i „Bercia i Orson”, do których Elżbieta Wasiuczyńska stworzyła zjawiskowe ilustracje.

Elżbieta Wasiuczyńska – malarka i ilustratorka. Absolwentka krakowskiej ASP na wydziałach Malarstwa i Grafiki. Ma w dorobku kilkadziesiąt książek zilustrowanych dla najmłodszego czytelnika, część z nich ma również wydania niemieckie, włoskie, słowackie i chińskie. Otrzymała nagrody Książka Roku IBBY i Bestseller Empiku. Seria „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, którą zilustrowała, jest w pierwszej trójce Złotej Listy Cała Polska Czyta Dzieciom.

Warsztaty z artystka odbędą się 27 września 2024 r. o godz. 10.00, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11 . Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 6-9 lat, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: 17 866 94 56

„Słowo i Obraz” to cykl artystyczno-literackich spotkań warsztatowych przeznaczonych dla najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Poprowadzą je znakomici polscy ilustratorzy i graficy – twórcy książek obrazkowych, które dostarczają dzieciom wiedzy o otaczającym świecie, pobudzają ciekawość, rozwijają wyobraźnię i język, uwrażliwiają na sztukę. W gronie zaproszonych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie gości znaleźli się: Iwona Chmielewska, Joanna Concejo, Przemysław Liput, Dominika Czerniak-Chojnacka, Piotr Karski, Elżbieta Wasiuczyńska oraz Tomasz Samojlik.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Aktualności

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”

Działający w Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” obchodzi w tym roku 25 lecie działalności artystycznej. Z tej okazji już 26 kwietnia odbędzie się wielki koncert jubileuszowy.

Aktualności

Teatr Maska otrzymał duże dofinansowanie na dostępność

Prawie pół miliona złotych dofinansowania otrzymał Teatr Maska w ramach programu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”.

Reklama