Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Spektakl "Kroniki podwórkowe" w plenerze

Dodano: /

Zbliża się kolejny spektakl plenerowy organizowany w ramach Letniej Sceny Teatru Przedmieście. W najbliższą sobotę, 5 sierpnia o godz. 20:00 na placu przed siedzibą teatru przy ul. Reformackiej 4 będzie można bezpłatnie zobaczyć „Kroniki podwórkowe” w reżyserii Anety Adamskiej-Szukały.

O spektaklu:

Znamy się od wielu lat. Razem pracujemy i tworzymy. Znamy się na wylot. A co by było gdybyśmy się spotkali 30 lat wcześniej. Jacy wtedy byliśmy? Jak wyglądaliśmy? Czy gralibyśmy razem w piłkę? Czy bawilibyśmy się razem w teatr, szukali skarbów, odkrywali wspólnie wielkie tajemnice?

Spektakl jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki. W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno – politycznych, budującego się nowego świata. Droga między szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsce naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie.

W spektaklu występują: Aneta Adamska-Szukała, Paweł Sroka i Maciej Szukała.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Śmierć na gruszy" - Letnia Scena Teatru Przedmieście

Teatr Przedmieście zaprasza w najbliższą sobotę, 8 lipca o godz. 20:00 na spektakl plenerowy „Śmierć na gruszy” wg dramatu Witolda Wandurskiego. Wydarzenie odbędzie się w ramach Letniej Sceny Teatru Przedmieście.

Aktualności

Festiwal Santander Letnie Brzmienia w nowym miejscu. Znamy godziny koncertów

Już w najbliższy weekend (7-8 lipca) w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja wakacyjnego festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Wystąpią m.in. Mrozu, Lemon, Brodka i Nosowska.

Aktualności

Strefa Mocy na osiedlu Kotuli. Wystąpią m.in. TAU i Roksana Węgiel

W piątek, 30 czerwca na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpocznie się trzydniowa Strefa Mocy, czyli plenerowe rekolekcje z pasją, podczas których odbywają się m.in. koncerty, wspólne zabawy dla dzieci oraz konferencja Witka...

Aktualności

Kino plenerowe na rzeszowskim Rynku. Na wielkim ekranie: "Paterson" i "Książę"

Letni wieczór, leżaki i dobre kino – to propozycja Rzeszowskich Piwnic na pierwszy lipcowy weekend. Na wielkim ekranie, który stanie na Skwerze Kultury będzie można zobaczyć dwa filmy.

Aktualności

Pokaz plenerowy filmu "Lato" w Letnim Ogródku Kulturalnym

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają 30 czerwca o godz 21:00 na kinowy pokaz plenerowy w Letnim Ogródku Kulturalnym.

Aktualności

Carpathia Festival w lipcu znowu w Rzeszowie

Piętnastu finalistów z różnych krajów i muzyczna walka o Grand Prix, w jury Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej Krzysztof Dzikowski i Irena Santor.

Aktualności

Festiwal Twórców Kultury. Gwiazdą wieczoru zespół 1984

Już 1 lipca w godzinach 12:00 - 20:00 w Rzeszowie na terenie w sąsiedztwie fontanny multimedialnej odbędzie się Festiwal Twórców Kultury, podczas którego na scenie wystąpią artyści z Norwegii oraz Polski.

Reklama