Rzeszów - Czwartek, 31.07.2025
Reklama

Spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich, autorką bestsellerowych książek o Rosji

Dodano: /

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem biblioteki będzie dziennikarka, reportażystka, wieloletnia korespondentka w Rosji - Krystyna Kurczab-Redlich.

Krystyna Kurczab-Redlich - dziennikarka, w latach 1990—2004 była korespondentką polskich mediów w Rosji jako wolny strzelec.

Podczas drugiej wojny czeczeńskiej stała się też autorką filmów dokumentalnych o Czeczenii. Współpracowała m.in. z Polsatem, „Dziennikiem Polskim”, „Życiem Warszawy”, „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, „Newsweekiem”, „Polityką”, „Przekrojem” czy „Wprost”.

Laureatka wielu dziennikarskich laurów, w tym: Nagrody SDP im. Kazimierza Dziewanowskiego dla korespondenta zagranicznego, nagrody Amnesty International za publikacje o łamaniu praw człowieka w Czeczenii, Nagrody im. Melchiora Wańkowicza za reportaże z Czeczenii.

W 2005 roku na wniosek czeczeńskiej organizacji „Echo wojny”, Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jej kandydatura została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.

Autorka bestsellerowych książek o Rosji: Pandrioszka, Głową o mur Kremla i Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina.

Spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich odbędzie się w czwartek, 16 listopada 2023 r. o godzinie 17.00 w Budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13.

Kolejny gość spotkań z cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat” pojawi się w WiMBP  w Rzeszowie już 17 listopada, o godz. 17.00, a będzie nim Katarzyna Berenika Miszczuk.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Piknik Amerykański na rzeszowskich bulwarach. Kowboje, Chuck Norris i Alabama Band

Już po raz trzeci w stolicy Podkarpacia odbędzie się Piknik Amerykański. Podczas imprezy na przybyłych czekać będzie sporo atrakcji inspirowanych kulturą Stanów Zjednoczonych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Aktualności

Rockowa Noc 2025. Przegląd zespołów i cztery wyjątkowe koncerty na Lisiej Górze za free

Już po raz 20. w stolicy Podkarpacia odbędzie się Rockowa Noc. W programie: przegląd młodych zespołów oraz cztery koncerty. Co ważne, w tym roku impreza jest bezpłatna!

Aktualności

Moja pierwsza galeria. „Życie karpia” – debiutancka wystawa Gabrieli Kurnyty w Rzeszowie

W Rzeszowskim Inkubatorze Kultury można oglądać wystawę „Życie karpia” Gabrieli Kurnyty, laureatki pierwszej edycji projektu „Moja pierwsza galeria”. Celem tej inicjatywy jest wspieranie debiutujących artystów poprzez profesjonalne mentorstwo kuratorskie oraz możliwość organizacji...

Aktualności

„Moja pierwsza galeria” – rusza druga edycja projektu dla debiutujących artystów z Rzeszowa

Rzeszowski Inkubator Kultury ogłasza nabór do drugiej edycji projektu „Moja pierwsza galeria”, skierowanego do pełnoletnich artystów związanych z Rzeszowem, którzy nie mieli jeszcze indywidualnej wystawy. To szansa na debiut z profesjonalnym wsparciem...

Aktualności

Bartosz Szczygielski pierwszym gościem Letnich Ogrodów Literackich

20 lipca 2025 odbędzie się pierwsze w tym rok spotkanie w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie. Gościem wydarzenia będzie Bartosz Szczygielski – autor powieści kryminalnych i thrillerów psychologicznych.

Aktualności

BOOM: Muzyka Zbigniewa Wodeckiego w Filharmonii Podkarpackiej

„Zacznij od Bacha” – pod takim tytułem obędzie się wyjątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej. Tego wieczoru melomani usłyszą muzykę jednego z najbardziej ukochanych artystów polskiej sceny – Zbigniewa Wodeckiego.

Aktualności

„Live in Rzeszów” - rusza nowy cykl letnich koncertów plenerowych

Wyjątkowe koncerty, w wyjątkowych miejscach – Rzeszowski Dom Kultury startuje z nowym cyklem muzycznych wydarzeń plenerowych pn. „Live in Rzeszów”

Reklama