Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Startują zapisy na letnie półkolonie z Rzeszowskim Domem Kultury

Dodano: /

fot. RDK
fot. RDK

12 maja ruszają zapisy na tegoroczne półkolonie organizowane w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury w Rzeszowie. Na małych uczestników czekają zajęcia kreatywne, gry i zabawy, wycieczki, warsztaty i dużo więcej, a wszystko to pod opieką doświadczonych instruktorów. Zapisy startują już 12 maja 2025 roku o godzinie 17:00.

W tym roku tpółkolonie będą odbywacć się aż w 14 filii RDK: Biała, Country, Dąbrowskiego, Krynicka, Miłocin, Pobitno, Przybyszówka, Słocina, Staromieście, Staroniwa, Wilkowyja, Zalesie, Załęże, Zwięczyca oraz Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie. Wypoczynek został podzielony na 6 turnusów, które będą odbywać się w terminie od 30 czerwca do 8 sierpnia 2025 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:30.

W poniedziałek 12 maja o godzinie 17:00 na stronie www.rdk.rzeszow.pl oraz facebookowym profilu RDK zostaną udostępnione formularze online, poprzez które możliwe będzie zgłoszenie dziecka na półkolonie. Zapisy potrwają do 19 maja. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, a pierwszeństwo mają posiadacze Rzeszowskiej Karty Mieszkańca.

Osoby mieszkające poza Rzeszowem mogą dokonać zapisu podczas rekrutacji uzupełniającej, która będzie przeprowadzona od 2 do 10 czerwca, jeżeli pozostaną wolne miejsca.

Półkolonie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty i mogą brać w nich udział dzieci urodzone w latach 2013–2018. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Koszt 1 turnusu dla 1 dziecka to 520 zł albo 340 zł dla posiadaczy Rzeszowskiej Karty Rodziny lub karty Rodzina Wielodzietna 3+, Rodzina Zastępcza. Regulamin oraz szczegółowe programy dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Before Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Na rynku zagra Władysław Wiater Quartet

W czwartek w Rzeszowie odbędzie się otwarta konferencja prasowa przed tegoroczną edycją Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Po konferencji wystapi Władysław Wiater Quartet.

Aktualności

Rodzinny Piknik i koncert na parkingu przy budynku Estrady Rzeszowskiej

Działający w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na bezpłatne wydarzenia. 1 lipca zaplanowano koncert i szereg atrakcji dla dzieci.

Aktualności

Maroko na rysunkach i akwarelach Alicji Nikiel. Nowa wystawa w Muzeum Etnograficznym

7 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy rysunków i akwareli Alicji Nikiel zatytułowanej „Maroko, szkice podróżne”. Ekspozycja dostępna będzie dla...

Aktualności

Ponad 30 bezpłatnych wydarzeń w Rzeszowie w ramach letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi

Inauguracja nastąpi już w piątek 1 lipca 2022 roku o godzinie 17:00 w Parku Papieskim podczas pierwszej odsłony Wakacyjnej Akademii Smyka.

Aktualności

Lipcowy harmonogram Poniedziałkowych Dyskusji Fotograficznych w RSF

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza w lipcu na kolejne spotkania z cyklu PDF (Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne) – otwarte spotkania dyskusyjne poświęcone fotografii.

Aktualności

Zakończenie sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

W programie: Uwertura do opery „Euryanthe” Webera, koncert fortepianowy A-dur KV 414 Mozarta oraz suita „Sen nocy letniej” Mendelssohna.

Reklama