Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Startują zapisy na letnie półkolonie z Rzeszowskim Domem Kultury

Dodano: /

fot. RDK
fot. RDK

12 maja ruszają zapisy na tegoroczne półkolonie organizowane w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury w Rzeszowie. Na małych uczestników czekają zajęcia kreatywne, gry i zabawy, wycieczki, warsztaty i dużo więcej, a wszystko to pod opieką doświadczonych instruktorów. Zapisy startują już 12 maja 2025 roku o godzinie 17:00.

W tym roku tpółkolonie będą odbywacć się aż w 14 filii RDK: Biała, Country, Dąbrowskiego, Krynicka, Miłocin, Pobitno, Przybyszówka, Słocina, Staromieście, Staroniwa, Wilkowyja, Zalesie, Załęże, Zwięczyca oraz Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie. Wypoczynek został podzielony na 6 turnusów, które będą odbywać się w terminie od 30 czerwca do 8 sierpnia 2025 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:30.

W poniedziałek 12 maja o godzinie 17:00 na stronie www.rdk.rzeszow.pl oraz facebookowym profilu RDK zostaną udostępnione formularze online, poprzez które możliwe będzie zgłoszenie dziecka na półkolonie. Zapisy potrwają do 19 maja. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, a pierwszeństwo mają posiadacze Rzeszowskiej Karty Mieszkańca.

Osoby mieszkające poza Rzeszowem mogą dokonać zapisu podczas rekrutacji uzupełniającej, która będzie przeprowadzona od 2 do 10 czerwca, jeżeli pozostaną wolne miejsca.

Półkolonie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty i mogą brać w nich udział dzieci urodzone w latach 2013–2018. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Koszt 1 turnusu dla 1 dziecka to 520 zł albo 340 zł dla posiadaczy Rzeszowskiej Karty Rodziny lub karty Rodzina Wielodzietna 3+, Rodzina Zastępcza. Regulamin oraz szczegółowe programy dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Premierowy koncert Kłusem z Blusem w Kinie za Rogiem Cafe

15 kwietnia o 19:00 w Kinie za Rogiem Cafe odbędzie się koncert zespołu Kłusem z Blusem połączony z premierą nowej płyty zatytułowanej „Swing&Jump&Blues”! Bilety w cenie 40zł dostępne na stronie https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15

Aktualności

Krajobrazy miejskie oraz zabytki Rzeszowa i okolic na zdjęciach Mateusza Głuszka

W Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów prezentowana jest nowa wystawa zatytułowana „Podkarpackie 8 mm” prezentująca fotografie krajobrazów miejskich oraz zabytków Rzeszowa i okolic.

Aktualności

Krótka historia kina polskiego. "Do widzenia, do jutra" w kinie Zorza

12 kwietnia o godz. 18:30 na dużej sali kina Zorza będzie można obejrzeć film Janusza Morgensterna "Do widzenia, do jutra" z 1960 roku. Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „Krótka historia kina...

Aktualności

Kwiecień w DKF Klaps. W programie m.in. oscarowy "Wszystko wszędzie naraz"

Trzy projekcje zaplanowano z ramach kwietniowego repertuaru Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Filmowy Poranek dla Dzieci. Strażak sam, fotolustro i darmowa pizza

Bajki z serii Strażak Sam, fotolustro, darmowa pizza, zabawy i animacje – to wszystko czeka na najmłodszych kinomanów w kolejnej odsłonie Filmowych Poranków dla Dzieci w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2023. Znamy artystów i atrakcje festiwalu

Podczas koncertu finałowego na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej zobaczymy i usłyszymy, m.in. Gibbsa, Zalewskiego, Bajm, Malika Montanę i Łydkę Grubasa. Oprócz tego uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na masę atrakcji i wydarzenia towarzyszące.

Reklama