Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Targi rzemiosła Wzory po raz pierwszy w Rzeszowie

Dodano: /

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w stolicy Podkarpacia po raz pierwszy odbędą się Targi rzemiosła WZORY, czyli święto designu, rzemiosła i sztuki użytkowej. Swoje wyroby zaprezentuje ponad 100 wystawców.

WZORY to targi, które promują polską sztukę użytkową, łącząc tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem. Jest to idealne miejsce dla miłośników unikalnych przedmiotów.

Podczas rzeszowskiej edycji targów swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców, a wśród nich m.in. Studio Trelena, Robię Co Mogę, del Cane, Bieszc, zanka, Le Pinne ceramika, Coverlover, Eddasilk, OtSzyciowanki, Ceramikarnia UULI, Artesano Ceramika, Motka Bag, Koda Filcemona. Na stoiskach dostępna będzie biżuteria, ceramika, naturalne kosmetyki, moda, dodatki, grafiki i plakaty, książki, świece oraz rośliny.

W programie wydarzenia zaplanowano również liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dla zwiedzających dostępna będzie także strefa eko żywności z produktami na wielkanocny stół.

Program warsztatów, które odbędą się podczas targów:

12 kwietnia (sobota)

11:00–13:00 Eliksiry młodości – olejki eteryczne i serum ujędrniające dla Twojej skóry

Warsztaty poprowadzi Weronika Rudnicka, dyplomowana Aromaterapeutka i Praktykantka Ayurvedy. Absolwentka Yorkshire School of Natural Healing w Anglii, School of Ayurveda and Panchakarma, Indie i Medical School w Krakowie. Od 12 lat prowadzi SHAMAMA THERAPY – Aromaterapia, Masaż, Warsztaty i Kosmetyki Naturalne.

13:00–14:30 Fotokolaże Rzeszowskie zorganizowane przez Rzeszowski Inkubator Kultury

Archiwalne i współczesne fotografie przedstawiające miasto Rzeszów potraktujemy jako punkt wyjścia do działań twórczych. Zdjęcia wykonane przez rzeszowskich fotografów poddamy własnej interpretacji i wykorzystamy do stworzenia analogowych fotokolaży.

15:00–17:00 Warsztaty Kaligraficzne

Poznaj podstawy tworzenia liter, ucząc się krok po kroku, jak budować ich formy. Dowiedz się także, jakich narzędzi używać, by pisanie stało się przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Podczas warsztatów każdy będzie miał okazję ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności pod okiem prowadzącej. To wspaniała okazja, by odkryć radość z pisania!
Warsztaty poprowadzi Monika Krzysiak z Owak Studio.

17:00–18:15 Warsztaty tworzenia lamp-kwiatów z krepiny – stwórz magiczną dekorację!

Wyjątkowe warsztaty rękodzielnicze, podczas których odkryjesz sztukę tworzenia lamp w kształcie kwiatów z krepiny! To doskonała okazja, by połączyć kreatywność z praktycznym rzemiosłem i własnoręcznie wykonać dekorację, która rozświetli wnętrze w niepowtarzalny sposób.
Warsztaty poprowadzi Olga Puźniak z Mikroogrody.

13 kwietnia (niedziela)

11:00–13:00 Warsztaty z upcyklingu: Stwórz własną aplikację na ubrania!

Podczas zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć unikalne, ręcznie szyte aplikacje z materiałów z odzysku, które później można wprasować lub przyszyć do ulubionych ubrań. To doskonała okazja, by poznać podstawy upcyklingu, pobawić się teksturami i kolorami oraz stworzyć coś absolutnie niepowtarzalnego.
Warsztaty poprowadzi PANSZYMONKOT – to marka, w której rzemiosło spotyka się ze sztuką. Jej twórca, Szymon Kot, eksploruje granice krawiectwa artystycznego, tworząc unikalne akcesoria inspirowane naturą i wielkimi dziełami malarstwa.

13:30–15:30 Warsztaty wiosennej pielęgnacji – naturalne przygotowanie na lato!

Wyjątkowe warsztaty, podczas których stworzymy dwa w 100% naturalne kosmetyki – cytrusowy peeling do ciała i rozmarynowy spray do włosów – idealne do wiosennej regeneracji skóry i włosów. Po zimie nasze ciało potrzebuje odżywienia, pobudzenia i troski – a my zadbamy o nie w sposób naturalny, korzystając z najwyższej jakości olejków eterycznych marki doTERRA.

Warsztaty poprowadzi Joanna Naróg z szeptucha_asia.

16:00–17:30 Fotokolaże Rzeszowskie zorganizowane przez Rzeszowski Inkubator Kultury

Archiwalne i współczesne fotografie przedstawiające miasto Rzeszów potraktujemy jako punkt wyjścia do działań twórczych. Zdjęcia wykonane przez rzeszowskich fotografów poddamy własnej interpretacji i wykorzystamy do stworzenia analogowych fotokolaży.


W sobotę i niedzielę, co godzinę, HUB360 wraz z Tool4You.pl, Wolfcraft i Lange Łukaszuk zapraszają na rodzinne warsztaty wycinania i ozdabiania drewnianych jajek  „Ubierz swoje wielkanocne jajo”.

Targi rzemiosła WZORY odbędą się w dniach 12 i 13 kwietnia 2025 r. w hali Podpromie. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 15 zł. Dzieci i młodzież wchodzą bezpłatnie.

Godziny otwarcia:
• Sobota: 11:00 – 19:00
• Niedziela: 11:00 – 18:00

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Międzysłów Karpat

Laureat Nagrody Literackiej Nike spotka się z czytelnikami w Rzeszowie

Spotkanie z Radkiem Rakiem, laureatem Nagrody Literackiej Nike 2020, zainauguruje drugą edycję Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat organizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki Teatr.

Aktualności

Ruszył nabór na zajęcia w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury

Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął rekrutację na zajęcia w ramach nowego sezonu kulturalnego. Oferta instytucji obejmuje ponad 40 rodzajów zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Dwuetapowa rekrutacja odbywa się w dniach 2 – 16...

Aktualności

Performance wokalno-echolokacyjny w rzeszowskim Zamku

Fundacja Salon Sztuki, organizuje kolejne wydarzenie artystyczne w Rzeszowie. Tym razem będzie to performance wokalny pn. „Temida” w wykonaniu Sylwii Gorak.

Aktualności

"Forrest Gump" w kinie plenerowym na osiedlu Baranówka

Już w najbliższą niedzielę, z okazji zakończenia wakacji, Rzeszowski Dom Kultury organizuje plenerowy pokaz kultowego filmu „Forrest Gump” Roberta Zemeckisa. W roli tytułowej wystąpił Tom Hanks.

Aktualności

Street art w kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 [ZDJĘCIA]

To już druga wystawa w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem prezentowane są street art’owe prace Piotra Kolanko „Suma wszystkich znaczeń”. Pierwsza wystawa w budynku odbyła się w ramach...

Aktualności

DKF Klaps wraca z projekcjami po wakacyjnej przerwie [REPERTUAR]

Niespełna tydzień pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu filmowych seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. We wrześniu, oprócz filmowych nowości, widzowie będą mieli okazję obejrzeć...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Reklama